İnegöl mobilyası Moskova’da

22 Kasım 2021 / Pazartesi 14:30:33 | GÜNCEL |

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen MEBEL fuarına 7 üye firması ile birlikte katıldı. 22/26 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak fuarda 270 metrekarede ürünlerini sergilemeye başlayan İnegöllü firmalara ziyaretçiler fuarın ilk gününde yoğun ilgi gösterdi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İMOS Başkanı Osman Aybil yaptığı açıklamada, Rusya pazarının mobilya pazarı büyüklüğü olarak dernek olarak hep ilgilendikleri pazar olduğunu söyledi.

 

Rusya pazarıyla alakalı çalışmalar yaptıklarını aktaran Aybil, “Yaşanan talihsiz olaylar bizim aldığımız yolu tekrar yürümemizi gerektirdi. İnşallah bu fuarla birlikte tekrar hızlanıp eskisinden de daha iyi konuma gelmeyi hedefliyoruz. Rusya dediğimizde bir ucu Polonya’ya komşu bir ucu Japonya’ya komşu devasa bir coğrafyadan bahsediyoruz. Rusya’nın belli başlı bölgelerine İnegöl’den ihracatımız var. Ancak bu bölgeler daha ziyade Kafkasya bölgesinde kalıyor. Ama Pazar bize çok daha fazlasını vaat ediyor.”

 

“Bu fuarda ürünlerimizi ziyaretçilerin beğenisine sunmak önemliydi. Çin’in pandemi ile başlayan pazarlarda yaşadığı sorunları Rusya’da da görmek mümkün. Bu bizler için bir fırsat olarak görülebilir. Ülkemizin yakınlığı ve ürün çeşitliliği bizleri bu pazarda da öncelikli hale getirecek inşallah.” diye konuştu.

 

MODEF fuarı ile İstanbul Mobilya Fuarına da Rusya’dan ziyaretçiler geldiğini belirten Başkan Osman Aybil “Bu tip katılımlarla aslında biz ülkemizin ve şehrimizin temsilciliğini yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde gerçekleşecek fuarlara Rusya’dan daha fazla ziyaretçi geleceğini ve bizim de bunda payımız olacağını şimdiden söyleyebilirim. Daha önce Hindistan ile alakalı firmalarımızın çok portföyleri yokken bizim ardı ardına yaptığımız fuarlar ile artık tüm ülke mobilyacılarının Hindistan müşterileri oldu.”

 

“Eylül ayında katıldığımız Almanya MOW fuarı ile şu an Avrupalı müşteriler öncelikle fuara gelen firmalarımızla ardından diğer firmalarımızla irtibatlarını sıklaştırıyorlar. Bu tip organizasyonların önce tüm şehre ardından tüm mobilya sektörüne faydası var. Bize bu fuarda inanıp katılım gerçekleştiren İdol Mobilya, Modis Mobilya, Elegancia Mobilya, Ring Mobilya, Gümüş Ev Mobilya ve Sanat Mobilya firmalarına teşekkür ederim.” dedi.

 

2022 yılının Şubat ayında Ukrayna’da düzenlenecek Interior Mebel fuarı ile önceden belirledikleri fuar katılım takvimini tamamlayacaklarını belirten Başkan Osman Aybil, katılımcıların ve üyelerin dönüşlerine göre 2022’de metrekareleri büyüterek fuar katılımlarına devam etmek istediklerini belirtti.

 

  Sıradaki Haber: Muhtarları kimse yok sayamaz
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)