İnegöl Trabzonlular Derneği yeni yerinde

08 Kasım 2018 / Perşembe 17:51:24 | KÜLTÜR & SANAT |

İnegöl’de bulunan Trabzonluların ve Karadenizlilerin bir araya gelmesini sağlayan dernek, Süleymaniye mahallesindeki yeni yeriyle birlikte bol etkinlikli bir merkez haline gelecek.

MERKEZİ YERDE HİZMET VERECEK

İnegöl Trabzonlular Dernek başkanı Muhammet Ergün yaptığı açıklamada; ‘’Bundan önceki Süleymaniye mahallesinde bulunan eski dernek yerimizi biraz daha aktifleştirmek adına yönetim olarak daha merkezi bir yere taşıma kararı aldık. İnegöl’de bulunan Trabzonlu ve Karadenizli hemşerilerimize daha iyi hizmette buluna bilmek ve gelecek nesillere örf ve adetlerimizi aktara bilmek için derneğimizi çok önemsiyoruz. Merkezi bir yere gelmekteki amacımız katıla bilirliği artırmak ve insanların dernek binasına ulaşımını kolaylaştırmak. Artı olarak eski dernek binamız etkinlikler için elverişsiz bir yere sahipken yeni yerimizde etkinlikler için uygun alanlar mevcut olacak.

HORON KURSLARI DA OLACAK

Yeni dernek binamızın aktifleşmesiyle birlikte dernek üyelerimize horon kurslarımız olacak. Aynı zamanda hafta sonları dernek binasında Trabzonspor veya diğer kulüplerin maçları canlı olarak verilecek. Bunların yanı sıra yıl içerisinde hamsi şöleni, kuymak günü ve Karadeniz şarkıcılarının olduğu konserler düzenleyeceğiz. Derneğimizin resmi açılışını önümüzdeki ay bir konser veya etkinlikle birlikte yapacağız’’ diyerek sözlerini tamamladı.

  Sıradaki Haber: Ufka Yolculuk başladı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
AHU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ŞİFA
Telefon: