İnegöl’ü yıktı geçti

08 Haziran 2018 / Cuma 19:10:14 | 3.SAYFA |

İnegöl’de etkili olan yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur ile birlikte etkisini hissettiren rüzgâr nedeniyle birçok bölgede ağaçlar devrildi, işyerlerinin çatısı uçtu, işyerlerini su bastı.

 

HAYATI FELÇ ETTİ

İnegöl, iftar öncesi yağan yağmurdan çok sert etkilendi. Kuvvetli fırtına ve gök gürültü sağanak, hayatı felç etti.

 1 saatlik yağmurda, cadde ve sokaklar adeta göle dönerken, bazı bölgelerde etkili olan fırtına nedeniyle işyerlerinin çatısı uçtu.

BİR ÇOK YERİ SU BASTI

Şiddetli yağış ve fırtına neticesinde bazı ağaçlar kırılırken, Süleymaniye alt geçidi ise su bastı. İnegöl Belediyesi ekipleri su basan alt geçitte tahliye çalışmaları yaparak, alt geçidi trafiğe açtı.

FABRİKALAR ZARAR GÖRDÜ

OSB bölgesinde meydana gelen şiddetli yağış ve fırtına sonrası birçok fabrika zarar gördü. Çatılar uçarken, işyerlerinin içerisi yağmur suyu doldu. İTSO’dan yapılan yardım mesajında zarar gören işyerleri için kiralık fabrika arandığı ifade edildi.

ÜRÜNLER ZARAR GÖRDÜ

Birçok ekili alandaki ürünler de zarar görürken; şehrin belirli noktalarında yaşanan su birikintileri vatandaşlar ile sürücülere zor anlar yaşattı.

Merkezdeki bazı işyerlerini de su bastı. İşyeri sahipleri dolan suyu kovalarla tahliye etmeye çalıştı.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Her yağmurda göle dönen cadde ve sokaklarda yine aynı manzara yaşandı. Göle dönen yollarda araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

 Trafik ekipleri yoğun mesai harcarken, BUSKİ ekipleri göle dönen yollarda ve su baskını yaşanan yerlere müdahalede zorluk yaşadı.

 

  Sıradaki Haber: Zincirleme kaza
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)