İNESMEK kurs kayıtları başladı

03 Eylül 2018 / Pazartesi 17:24:48 | KÜLTÜR & SANAT |

İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK) kayıt başvuruları 03 Eylül Pazartesi günü itibariyle başladı. Kayıtlar 01 Ekim Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Belediye Başkanı Alper Taban, İNESMEK 2018-2019 eğitim öğretim yılı kurslarının kayıtlarıyla ilgili açıklama yaptı. 54 farklı branşta ön kayıt alınacak İNESMEK yeni dönem kurs kayıtlarının 03 Eylül Pazartesi günü itibariyle başladığını dile getiren Taban, kayıtların 01 Ekim Pazartesi gününe kadar devam edeceğini duyurdu.

 

2011’DEN BERİ İNEGÖL HALKINA HİZMET VERİYOR

İnesmek’in örgün eğitim sistemi dışında planlı, programlı, sistemli olarak yürütülen bir eğitim şekli ve yaygın eğitim ilkeleri ile İnegöllü hemşerilerimize sanatsal alanda beceri kazandıran bir merkez olduğuna vurgu yapan Taban,

“İnesmek kurslarımız her geçen gün hizmet kalitesini ve branş sayısını arttırarak 2011’den beri İnegöl halkına hizmet veriyor. Bilindiği üzere 15 Temmuzun yıl dönümünde gerçekleştirdiğimiz açılışla İnesmek Kurslarımızı Beşinci Mevsim Kültür Merkezimize taşıdık. İyileşen fiziki şartlar ile birlikte kurslarımızda eğitim alan kursiyerlerimizin daha da güzel işler ortaya koyduklarını görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir” dedi.

 

İNESMEK BİR OKUL ÖZELLİĞİNE SAHİP

İnegöl Belediyesi’nin bir eğitim ve kültür hizmeti olan İnesmek’in kültür ve sanat eğitimi konusunda önemli bir boşluğu doldurduğuna dikkat çeken Taban;

 “İnesmek; 6 yılda 18975 kişiye eğitim verirken, geçen dönem 34 usta öğretici ile 70 farklı branşta 175 grupla 3514 kursiyere hizmet vermenin mutluluğunu yaşadık. Kurulduğu günden bu yana pek çok insan için umut olmuş, pek çok insanın da hayalini gerçekleştiren İnesmek adeta bir okul özelliğine sahip” şeklinde konuştu.

 

01 EKİM TARİHİNE KADAR KAYIT BAŞVURULARI DEVAM EDECEK

İNESMEK 2018-2019 eğitim öğretim yılı kayıtlarını 03 Eylül Pazartesi günü itibari ile almaya başladıklarını ifade eden Taban,

 “Yetişkinlere yönelik olarak sanat ve meslek eğitimi veren İNESMEK, kurs merkezleriyle ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerini halkımızın ayağına götürmekteyiz. 6 farklı noktada sizlerle buluşan kurslarımızda bu yıl 54 farklı branşta ön kayıt almaya başlıyoruz.

 Kayıtlarımız 01 Ekim pazartesi gününe kadar devam edecek. İlçe halkımız kayıt başvurusu için www.inesmek.org adresinden online olarak veya Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezine şahsen başvurulabilir” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Sıradaki Haber: Gençler sergi açtı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)