İnşaat durmadı

13 Eylül 2018 / Perşembe 16:56:06 | GÜNCEL |

İnegöl’ün merkezi noktalarından biri olan eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılan Belediye Hizmet Binası ve Meydan Projesinin yapımının durduğu yönündeki ortaya atılan iddialara cevap Belediye Başkanı Alper Taban’dan geldi. “Resmi olarak bize iletilen bir şey yok” diyen Taban, “Yüklenici firmanın döviz hareketlerinden kaynaklı maliyet artışlarından dolayı çalışmaları yavaşladı” dedi.

Eski hastanenin bulunduğu alanda yapılan İnegöl Belediyesi hizmet binası ve kent meydanı projesinin temeli yılbaşında düzenlenen törenle atılmıştı. Kentin en büyük projesi olma özelliğini taşıyan 50 milyon TL’lik proje, Ekim sonu gibi bitirilip belediyeye teslim edilecekti.

 

Ancak projenin ihaleyi alan firmanın ekonomik kriz yaşaması sonucunda durduğu gündeme geldi. Firmanın ihale bedelini yükseltmek istediği ileri sürüldü.

 

ÇALIŞMALARI YAVAŞLADI

Belediye Başkanı Alper Taban yaptığı açıklamada;

“Müteahhidin kendi sıkıntıları var. Birde döviz hareketlerinden kaynaklı etkilendiler. Bize resmi olarak ilettikleri bir şey yok. Maliyet artışlarından dolayı çalışmaları yavaşladı” dedi.

 

Bu arada projenin toplam proje alanı 29 bin 945 metrekare. Zemin kat alanı 4 bin 208 metrekare. Bodrum kat alanı 9 bin 106 metrekare. 1.kat inşaat alanı 2 bin 702 metrekare, 2. kat inşaat alanı 2 bin 443 metrekare, 3. kat inşaat alanı bin 842 metrekare ve 4. kat inşaat alanı 786 metrekare. Bodrum katta 145, açık otoparkta ise 50 araçlık yer mevcut.

 

  Sıradaki Haber: Genç Gazete 15 yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)