İTSO’dan öğrencilere destek

28 Eylül 2018 / Cuma 17:27:51 | EĞİTİM |

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), gelenek haline getirdiği eğitim destekleri kapsamında İnegöl’deki ilk ve ortaokullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi 800 öğrenciye verilmek üzere hazırlanan giyecek kolilerini, okul idarecilerine teslim etti.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) binasında düzenlenen törende konuşan İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ; “İTSO, İnegöl şehrinin öncü STK’larının en önde gelenlerinden bir tanesidir. Yıllardan beri İnegöl’ümüze ekonomik, sanayileşme ve sosyal anlamda çok ciddi katkılar sağlayan bir odaya sahibiz. Yine bugün eğitme destek amaçlı bir programdayız. 14 yıldır eğitim dönemi açıldığında İnegöl’ümüzdeki ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim alan öğrencilerimize yardım ve destekte bulunuyoruz. Geçen hafta da eğitim-öğretim yılının başlangıcında İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulunda hem okulumuzun fiziki şartlarını iyileştirme anlamında desteğimizi yapmıştık hem de ondan sonra İTSO özelinde okulumuzun öğrencilerine destek vermiştik. Bugün de aynı şekilde TOBB’un da desteği ile 800 kaban ve 800 çift ayakkabıyı öğrencilerimize takdim ediyoruz. 66 ilk ve ortaöğretim eğitim kurumumuza bugün destek veriyoruz. Şuana kadar da İTSO’muzun İnegöl özelinde yapmış olduğu bu desteklerin toplamı 11 bin öğrenciye ulaşmış durumdadır. Çok ciddi bir rakama ulaştık, ciddi destekler veriyoruz. Bu bizim sosyal sorumluluğumuzdur. Bizler zaten göreve geldiğimiz günden beri bunu dillendirdik, İTSO bu şehrin dinamiğidir, hem ekonomik hem sosyal anlamda her türlü desteği şehrimize vermeye devam edecektir. Bugün itibariyle üzerinde hassasiyetle durduğumuz eğitim kurumlarımıza ve eğitim alan öğrencilerimize desteğimizi gerçekleştiriyoruz. İnşallah bir nebze katkı sağlamış oluruz, onlara önümüzdeki kış günlerinde rahatlık sağlarız, ailelerine destek oluruz. Şube müdürlerime ve okul müdürlerime geldikleri için teşekkür ediyorum. İnşallah bugünden sonra desteklerimiz öğrencilerimizle buluşmuş olacak. Güle güle kullansınlar. İnegöl’de eğitim veren tüm idareci ve öğretmenlerimize, eğitim alan öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

66 OKULDAN 800 ÖĞRENCİYE YARDIM

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Doğru ise şunları söyledi: “Güzel bir organizasyon için bir aradayız. Her yıl olduğu gibi bu yıl da İnegöl Ticaret ve Sanayi Odamız 66 okulumuzda 800 öğrencimize mont ve ayakkabı yardımında bulundular. Eğitim camiası olarak her zaman desteklerini görüyoruz. Tüm eğitim camiası olarak başta Başkanım olmak üzere İTSO’ya çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da desteklerini görmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından öğrenciler için hazırlanan yardımlar, 66 okul idarecisine teslim edildi.

  Sıradaki Haber: Liselilerin %30’u açıktan okuyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)