Kafkasspor 3.Lig için TFF’ye başvurdu

27 Nisan 2022 / Çarşamba 15:14:15 | SPOR |

Kafkasspor’da dahil Play OFF oynayan 8 takım 3.lige alınmaları için TFF’ye başvuruda bulundular.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Bildiriye imza atan ve gruplarında şampiyon olup Play Off ile 3.lig kapısından dönen 8 kulüp aşağıdaki bildiriye imza atarak 3.lige alınmalarını istedi.

Statüsüne sürecin başından ben karşı çıktığımız 2021-2022 Türkiye Bal Ligleri sezonu 22 04.2022 tarihi itibarı ile son bulmuştur.

Asıl amacı üst liglere oyuncu antrenör yetiştirmek olan bu ligde bazı kulüpleriniz 3-4 sezondur bazı kulüplerimiz kurulduğu yıldan ben bu ligde mücadelesini sürdürüp bir üst lig olan 3. lige çıkmak için şehriyle, camiasıyla oyuncusuyla çaba göstermektedir.
Bizler bu bildiriyi yapan 8 kulüp olarak kendi bölgesel liglerimizi ŞAMPİYON unvanı ile bitirip play-off sistemine dâhil olduk kimi kulüplerimiz normal sezon dahil tek bir mağlubiyet dahi almadan, kimi kulüplerimiz penaltı sistemiyle elenerek, kimi kulüplerimiz 1 puan farkla play-off gruplarını 2. olarak bitirmişlerdi.
Gelinen noktada bir sezon boyunca yapılan hatırı sayılır miktarda maddiyat kurulan profesyonel lig hayalleri heba olmuştur.
Umudumuz şudur ki; 2022-2023 sezonunda 3 ligde bir grup daha oluşturulup haksız statüde bir yıl boyunca harcanan emekleri heba olan gruplarında ŞAMPIYON olan 8 kulübünde 3 Lige alınması. Bu uygulamanın emsalini 2 yıl önce pandemi surecinde gruplarını 3 veya 4. sırada tamamlayan kulüplerin dahi profesyonel lige alınmasıyla hep beraber yaşadık
Türkiye Futbol kamuoyuna saygıyla duyurulur

BİLDİRİYE İMZA ATAN KULÜPLER
Adana 1954 FK, Bartınspor, Belediye Bolvadin Termal Spor, Doğubeyazıt Belediyespor, Gaziantep Ankas Spor, İnegöl Ankas Spor, Özgüzeldere Spor, Silivrispor

  Sıradaki Haber: Kongre tarihi belli oldu! Âdemoğlu aday değil
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)