Kampüs yeşerecek

12 Eylül 2020 / Cumartesi 16:21:15 | EĞİTİM |

Sulama için Hacı Sevim Yıldız Eğitim Külliyesine, derin kuyu suyu sondaj çalışmaları yapılacak. Böylece yıllardır kurak halde duran kampüsün bahçesi, sulama suyuyla yeşerecek.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

2013 yılında hizmete açılan ve şu anda 7 okulu bünyesinde barındıran Hacı Sevim Yıldız Eğitim Külliyesinin bir sorunu daha çözüme kavuşturuluyor.

 

Külliyenin çevre sulama suyu şebeke suyuna bağlı olduğundan çevre sulaması yapılamıyordu. Hayırsever Mustafa Balcı tarafından külliyede, derin kuyu suyu sondaj çalışmaları yaptırılacak. Protokolü imzalanan çalışmayla, 85 metre derinliğinde bir adet sulama suyu kuyusu yaptırılacak. Böylece, yıllardır kurak halde duran kampüsün bahçesi, sulama suyuyla yeşerecek.

 

2013 yılında Hacım Sevim Yıldız-1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eğitim öğretime başlamasıyla Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü açıldı. 2014 yılında Hacım Sevim Yıldız-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hacım Sevim Yıldız-3 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hacım Sevim Yıldız-4 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim öğretime başladı. 2017 yılında ise Tematik Mobilya Lisesinin eğitim öğretime başlaması ile okul sayısı ana okulu dahil olmak üzere 7’ye yükseldi.

 

İnegöl merkezde bulunan meslek liselerinin alan dal birleştirmesi ve taşınma süreciyle 2018 yılında İnegöl merkezde bulunan Ticaret Lisesi, Hacım Sevim Yıldız-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak külliyeye taşındı. Külliye içinde güvenlik ağı kuruldu ve 65 kamera ile izleniyor.

 

Hedef ise Hacı Sevim Yıldız Eğitim Külliyesinin mesleki eğitimde İnegöl’ün cazibe merkezi haline getirmek. Ayrıca kampüsün İnegöl’de halk arasındaki kötü imajının yok edilmesi ve öğrenci sayısının arttırılması hedefleniyor.

 

 

 

  Sıradaki Haber: Milli Eğitim’e yeni şube müdürleri atandı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)