Kanser hastalarının yol çilesi

21 Ocak 2019 / Pazartesi 14:12:25 | SAĞLIK |

İlçenin tek Tıbbi Onkoloji Uzmanı olan Adem Deligönül’ün, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne atamasının yapılmasıyla İnegöl’deki 850’ye yakın kanser hastası, tedavileri için 75 kilometre yol kat etmeye mahkum edildi.

Bursa’da kanser vakasının en çok görüldüğü ilçelerin başında gelen İnegöl’de tek Onkoloji Uzmanı olan Adem Deligönül, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine atandı. Bu durum ise ilçedeki kanser hastalarını mağdur ediyor. Doktorun Bursa’ya gitmesinin ardından kanser hastaları, tedavileri için Bursa’ya gitmek zorunda kalacak. Yerlerinden kıpırdayacak halleri olmayan hastalar, tedavi için 75 kilometre yol gitmek durumunda kalacak.

 

Onkoloji Uzmanı Adem Deligönül’ün İnegöl’deki hastaların takibini bulunduğu hastanede yapacağı, hastaları tedavileri için mağdur etmeyeceği öğrenildi. Ancak hastaları düşündüren tek şey tedavi için onlarca kilometre gitmeleri. Bursa’da sadece 3 tane Onkoloji Uzmanı olduğu ve ilçelere doktor atamasının zor olduğu, İnegöl’deki sorunun hastane yetkileri tarafından Bursa İl Sağlık müdürlüğüne iletildiği ayrıca Milletvekilinin ise konuyu Bakanlığa ilettiği bildirildi. Şimdi gözler yetkililerden gelecek haber çevrildi.

 

 

Pankreas kanseri tedavisi gören 62 yaşındaki Zeki Olüç, “İnegöl’de 850’ye yakın kanser hastası var. 3 yıl tedavi göreceğim. Ama doktorum Bursa’ya gitti. Doktorumuzu tüm hastalar seviyor, bizlerle yakından ilgilenen biriydi. Yürüyecek halim yok ben Bursa’ya nasıl gideceğim?  Bu bir aylık iki aylık iş değil ki. Her geliş gidişte maliyet. Sağlık Bakanımıza, sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; mağduriyetimizi giderin. Öyle hasta var ki; tekerlekli sandalye ile gidiyor. Bu hasta oraya nasıl gidecek?  3 sene kemoterapi tedavisi görenler var. Biz ne yapalım ölelim mi?” diyerek bu duruma tepki gösterdi.

  Sıradaki Haber: Gıda terörüne son vermeyi hedefliyoruz
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
ATEŞ
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-10:30
FATİH
Telefon: