“Kibirli başkan istemiyoruz”

03 Ekim 2018 / Çarşamba 15:59:39 | SİYASET |

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler için AK Parti’den Belediye Başkanlığı’na talip olacaklar için önemli uyarılarda bulundu ve başkan olma şartlarını açıkladı. Erdoğan: “Gurur, kibir abidesi insanları bize getirmeyin” diye konuştu.

2019’in Mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimlerinin kritik öneme sahip olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran seçimlerinden çıkardığımız dersler ışığında 2019 Mart’ı için kendimize en doğru, en sağlıklı yol haritasını hep birlikte belirleyeceğiz. Kimse bu benim yakınımdır, bu benim şuyumdur, bu benim buyumdur diye bize aday teklifiyle gelmesin. Bize lütfen ehli tevazu, yani tevazu ehli isimler getirin. Öyle halkına tepeden bakacak adamları bize getirmeyin. Gurur, kibir abidesi insanları bize getirmeyin. Hem işini iyi bilecek hem çalışacak hem de bu davayı iyi hazmetmiş olanları bize getirin.”

“GÖNÜLLERE GİRMEDEN OYA TALİP OLAMAYIZ”

“Hiç ilgisi alakası olmayan, ‘ama işte seçime gidiyoruz bu vesileyle onu da buradan aday yapalım’ hayır yok öyle bir şey, emeği olacak. Şehirlerimize ve ülkemize en iyi hizmetleri getirecek isimlerle seçimlere girdiğimizde, bundan milletimizle birlikte partimiz ve bizler de kazançlı çıkarız. FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine bulaşmamış, milletin değerleriyle çatışmayan, birikimi ve projeleriyle hizmet etmeye uygunluk arz eden herkese AK Parti’nin kapıları açık. Hatta bu vasıflara sahip isimlerin partimize gelmelerini beklemeden gidip kendimiz arayıp bulacağız. AK Parti olarak tüm seçim çevrelerinde adaylarımızı çıkartacak, çalışmalarımızı yürüteceğiz. Milletimizin gönlüne girmeden oyuna talip olamayız; önce milletimizin gönlüne gireceğiz, ondan sonra da oyunu isteyeceğiz” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haber: Yaya geçidi istiyorlar
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)