Kırcalı MTAL'e Ödül zengini

04 Ocak 2019 / Cuma 17:19:11 | EĞİTİM |

"Kitap Okuma Yarışması Etkinliği"nde Bursa ikinci ve üçüncülüğü kazanan İnegöl Salih İbrahim Kırcalı MTA Lisesi öğrencileri Ezgi Akay ve Selim Yıldız Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan törende ödüllendirildi

KİTAP OKUMA AYRIŞMASINDA ÖDÜL ALDILAR

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan törende İl Milli Eğitim Müdürü adına şube müdürü Kemal Ünal tarafından öğrencilere ödülleri verildi. Bursa il Milli Eğitim Müdürlüğündeki törende öğrencilere KIRCALI MTAL müdürü Abdurrahim Mercan ve edebiyat öğretmeni A.Metin Kürümoğlu eşlik etti.

Konuyla İlgili konuşan Okul Müdürü Abdurrahim Mercan: “Okul olarak ilçe ve ilde yapılan yarışmalara katılarak okulumuzu temsil ediyoruz. Bu yıl da İnegöl'ü üç öğrencimizle temsil ettiğimiz MTGM kitap okuma yarışmasına öğrencilerimizi Edebiyat öğretmenimiz A.Metin Kürümoğlu hazırladı. İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin İnegöl’de ve Bursa’da ve ülke çapında yapılan yarışmalarda dereceye girmesi meslek liseleri adına çok güzel. Okulumuz son sekiz yılda 135 derece aldı.Öğrencilerimizin uygulama dersleri ve teorik derslerinin arasında bu tür kültürel faaliyetlere katılmaları gerçekten takdire şayandır.Bursa elemelerinde de iki öğrencimiz il derecesi aldı. Çok mutluyuz. Bu konuda öğrencilerimize danışmanlık yapan edebiyat öğretmenlerimiz Metin Kürümoğlu ve bahri Pamuk'a teşekkür ediyorum.” dedi.

SON ALTI YILDA YÜZÜ AŞKIN DERECE

Öğrencileri yarışmaya hazırlayan danışman öğretmen A.Metin Kürümoğlu ise: “Bu yarışmada derece almamız şaşırtıcı değil, çünkü önceki yarışmalarda da ilçe ve il çapında birçok başarı göstermiş; bir çok kez de ülke finallerinde Bursa’yı temsil etmiştik. Türkiye birinciliği ve ikincilikleri kazanmıştık. Son altı yılda yüzü aşkın derece aldık. Bu yarışmaya da ciddi olarak hazırlandık ve derece alacağımıza inandık. Bu inancımız boşa çıkmadı çok şükür. Dereceye giren öğrencilerimize ve bize desteklerini esirgemeyen okul müdürümüz Abdurrahim Mercan’a teşekkür eder; öğrencilerimizin başarılarının devamını Allah’tan dilerim.” diye konuştu.

 

  Sıradaki Haber: Öğrenciler çanta dikti
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)