KOSGEB’den 5 Milyar TL’lik destek paketi

03 Mayıs 2021 / Pazartesi 17:14:09 | EKONOMİ |

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni KOSGEB destek programı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan KOSGEB’in 5 milyar TL bütçeli yeni destek programı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Yavuz Uğurdağ, pandemiden etkilenen imalat sektörlerinde çalışan mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji tabanlı start-up’ların bu desteğe başvurabileceklerini ifade etti.

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yavuz Uğurdağ, “KOSGEB tarafından sağlanacak olan 5 milyar TL bütçeli bu yeni destek programında mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler ise 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanabilecekler. Bu sektörlerde şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığı ile başvurularını yapabilirler.” dedi.

 

KREDİDEN FAYDALANMA TEMEL KRİTERLERİ

Krediden faydalanacak olan işletmelerde; Covid-19 öncesi faaliyette olmaları, istihdamlarını koruyor olmaları, gelir kaybına uğramış olmaları ve nakit akışlarının bozulmuş olması şartları aranacaktır.

  Sıradaki Haber: Tarih belli oldu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)