Kosovalı öğrencilerin tiyatro heyecanı

06 Kasım 2018 / Salı 16:14:04 | KÜLTÜR & SANAT |

Uğultu Sanat Derneği etkinlikleri kapsamında ‘’Eniştenin Suçu Ne?’’ isimli tiyatro oyunu İnegöl Kent Müzesinde sergilendi. Özel Devrim Kosova Fen Lisesi öğrencileri de oyunu izleyenler arasında idi.

ÖĞRENCİLERE TİYATRO TEKLİFİ


Oyun sonrası Kosovalı öğrencilerle görüşen Tiyatro oyuncusu Uğur Polat : ‘’ Sizler gibi geleceğin değerli hazinelerini oyunumuzda görmek bizlere onur verdi. En kısa zamanda Kosova Koleji olarak sizleri Sanat Derneği’mizde  de görmeyi arzu ederiz’’ diyerek Kosova Koleji’nin değerli öğrencilerine  bir talepte bulundu.

Kosova Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Kosova: “Tiyatro toplumun kültür aynasıdır.Tiyatro,adeta hem ahlak,hem de lisan için büyük bir mekteptir.Tiyatrosuz bir toplum yeni doğmuş bir çocuk sayılır.Tiyatro insanı insana,insanca anlatma sanatıdır.Tiyatro söze can katar,sözügörüntüye,düşünceyi eyleme çevirir.Kısacası tiyatrosuz bir toplum düşünülemez.Edebiyat öğretmenlerimizin önderliğinde gerçekleştirilen etkinliğe öğrencilerin severek ve isteyerek katılması onur verici bir durumdur.Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize tiyatroya verdikleri önem nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

 

 

  Sıradaki Haber: Mahmut Paşa ile Tahsin Paşa İnegöl’e geliyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)