Kudüs için ölürüz

16 Mayıs 2018 / Çarşamba 16:29:02 | GÜNCEL |

İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, ABD’nin büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması kararını protesto eden Filistinlilerin İsrail askerlerince hunharca katledilmesini kınayan bir mesaj yayımladı.

SİYONİST GÜÇLER KAYBEDECEK

İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı,  Siyonist güçlerce Filistin halkına fütursuzca ve pervasızca yapılan bu hareketin er ya da geç tokat gibi karşılığının verileceğini belirtti.

 

“Kudüs’ün gönlümüzdeki yerinin bizler için ne kadar önemli olduğunu belirtmeye gerek yok” diyen Yazıcı, “Gökyüzüne en yakın bir belde olarak tasvir edilen ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'dan dolayı Kur'ân'ın övgüsüne mazhar olan, birçok peygamberin Allah'ın nuruna nâil olduğu mukaddes bir yer olan Kudüs ayrıca Miraç olayından dolayı da bizler için kutsal bir beldedir.”

ABDÜLHAMİT DURUŞU SERGİLEMELİYİZ

“100 yıl önce tahtından feragat etme pahasına Filistin’e sahip çıkan ve Siyonist Yahudilere karşı dimdik ayakta durmayı başaran II.Abdülhamid Han’ın göstermiş olduğu bu asil duruşu maalesef günümüzde İslam dünyasında görmememiz büyük bir ayıptır” şeklinde konuştu.

 

Kudüs’ün Hz. Ömer’in emaneti, Selahattin Eyyubi’nin rüyası, Kanuni Sultan Süleyman’ın mirası, Abdülhamid Han’ın davası olduğuna vurgu yapan Yazıcı, Filistin meselesinde II. Abdülhamid’in 100 yıl önce Siyonistlerin yüzlerine tokat gibi çarpmış olduğu sözlere de yer verdi.

ARTIK GÖZÜMÜZÜ AÇMA ZAMANI

Yazıcı, “Filistin”i devlet garantisi ile koruyan Osmanlı Devleti, İttihat ve Terakki ile zayıflayınca, Filistin davası da zayıflamış ve Osmanlı Devleti yıkılınca o dava da yıkılmıştır. Yahudiler de maalesef çirkin emellerine kavuştular. Artık gözümüzü açma zamanı. Siyonistlere karşı birlik ve beraberlik zamanı. İslâm âleminin kendilerini birbirine bağlayan manevî bağları yeniden canlandırıp bir araya gelme zamanı.”

 

“Vicdan, insan hakları ve hukukun üstünlüğü yok sayılarak gerçekleştirilen bu Siyonist katliamı nefretle kınıyor, bu olayı gerçekleştiren faillerini ve işbirlikçilerini de lanetliyoruz. Bu mübarek günlerde işlenen bu insanlık suçunu, masum halka kurşun sıkan Siyonist İsrail’e buradan bir kez daha sesleniyoruz Filistin halkı yalnız değil. Her birimiz Filistinliyiz. Her birimiz Kudüs için can vermeye hazırız” dedi.

 

 

  Sıradaki Haber: Genç Gazete 15 yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)