Küskünler barıştı

09 Haziran 2019 / Pazar 17:47:00 | SPOR |

Muhtarlık seçimleri sonrası oluşan küskünlüklerin önüne geçmek için Hamzabeyspor Kulübünün düzenlediği futbol turnuvası sona erdi. Şampiyon penaltı atışları sonrası belli olurken; Altıntaş’ı 5-4 yenen Deliktaş turnuvanın şampiyonu oldu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

DELİKTAŞ KAZANDI

Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı turnuvanın final maçı geçtiğimiz Cuma akşamı oynandı. Protokol üyeleri ile mahalle sakinlerinin takip ettiği final müsabakasında kazanan Deliktaş takımı oldu.

DOSTÇA GEÇTİ

Finalde kaybeden Altıntaş turnuvada ikinci olurken; üçüncülüğü Fındıklı takımı, dördüncülüğü ise Devrant takımı elde etti.

TAKIMLAR KURAYLA BELİRLENDİ

Pilav ikramıyla başlayan kupa töreninde konuşan İnegöl Manav Yörük Muhacir Türkmen Boyları Federasyonu Başkanı Burhanettin Özdemir, “Bu sene ilk defa Hamzabeyspor Kulübü olarak seçimlerde oluşan olumsuz atmosferi dağıtmak adına, gençlerimiz dostluk turnuvası düzenlediler. Gençleri kaynaştırma amacıyla Hamzabeyspor Kulübü olarak, geçmişte futbol oynamış, futbol ile alakalı gerek köy içinde gerek köy dışında ya da şehir dışında ikamet eden Hamzabey kökenli olan 20 ile 60 yaş arasında futbolcuların yer aldığı bir turnuva düzenledik. Turnuvada 8 takım yer aldı. Kura usulü ile bu takımlar oluşturuldu. Bu takımların bir özelliği de isimleri bu köye has yöresel veya mevki isimlerden oluştu. Finale yükselen Altıntaş ile Deliktaş karşılaştı.  Çekişmeli geçen maçlar sonunda penaltı atışları ile Deliktaş turnuvanın şampiyonu oldu. Bu turnuvaya fikrini atan gençlerimize, ramazan boyunca turnuvanın gerçekleşmesinde emekleri olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Daha sonra turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi.

  Sıradaki Haber: Büyükşehir’in efeleri Cansın’la güçlendi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)