Meclis tatile girdi

05 Temmuz 2018 / Perşembe 19:15:05 | SİYASET |

İnegöl Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda 15 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, meclis bir aylık tatile girdi. Gelecek toplantı, Eylül ayında yapılacak.

SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ YAPTI

Belediye Başkanı Alper Taban başkanlığında yapılan toplantıda, 10’u İmar ve Şehircilik Müdürlüğü olmak üzere toplam 15 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

 

Toplantının açılışında konuşan Başkan Taban, “Çok önemli bir seçimi geride bıraktık. Ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Şehrimizde de bu süreci olgunluk içerisinde, huzurlu bir şekilde tamamladık. Vatandaşımızın tercihine, ortaya koyduğu iradeye her zaman saygı duyuyoruz. Seçimde emeği geçen herkese bu güzel ortamı sağladıkları için teşekkür ediyorum.”

EYLÜL VE LEYLA’YI UNUTMADI

“Ülke gündeminde özellikle Eylül kızımız ve Leyla kızımızın Hakk’a yürümesiyle alakalı haberleri gördük. Bu yaşanan olayın sözle ifade edilemeyeceği bir noktadayız. Bunu hiçbir şekilde tasvip edemeyiz. İnsanlığımızdan utanıyoruz. Bununla alakalı sağduyulu olmak zorundayız.”

 

“Bu süreci doğru bir şekilde tamamlayıp hükümetimizin, meclisimizin ortaya koyacağı iradeyle en güzel şekilde aşacağız. İnşallah bundan sonra böyle bir problem yaşanmaz. Ailelerimize ve milletimize sabırlar diliyorum.”

 

İNEGÖLSPOR’U KUTLADI

“İnegölspor’umuzun U-17 takımı Türkiye şampiyonu oldu. Kendilerini tebrik ediyorum. Ayrıca Emin Özdemir ağabeyimiz önemli bir rahatsızlık geçirdi. Kendisine geçmiş olsun diliyorum. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşuyor.” dedi.

 

Fikir kutusuna sundukları projelerle dikkatleri üzerlerine çeken Arda Biber ve Murat Karaman’ın ödüllendirilmesinin ardından devam eden meclis toplantısında; İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen 10 gündem maddesi görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi.

 

12 MEZARLIK DEVREDİLDİ

2014 seçimlerinin ardından Bütünşehir yasası ile birlikte İnegöl Belediyesi hizmet alanında bulunan mezarlıklar Büyükşehir Belediyesine dâhil edilmişti. Devir işlemleri geciken 12 mezarlığın devri için de meclise sunuldu. İnegöl’ün farklı noktalarında bulunan 12 mezarlığın Büyükşehir Belediyesine devri meclisin oy birliği ile kabul edildi.

 

SAĞLIK OCAĞI VE 112 İSTASYONU YAPILACAK

Orhaniye Mahallesi’nde bulunan 2 bin 150 metrekare alanın Sağlık Ocağı ve 112 Acil Servis İstasyonu yapılmak üzere Sağlık Müdürlüğüne tahsisi meclise sunuldu. Bahse konu alan, proje inşaatının 2 yıl içinde başlatılması şartıyla 10 yıllığına Sağlık Müdürlüğüne tahsis edildi.

 

YENİ MAHALLE KONAĞI YAPILACAK

Suyolu Caddesi üzerinde bulunan 300 metrekarelik eski yapının restore edilerek Mahmudiye Mahalle Konağı olarak hizmete sunulması meclis gündemine sunuldu. Görüşülen madde meclisin oy birliği ile kabul edildi.

 

6. Altın Mobilya Halk Dansları Yarışması ödülleri meclis gündeminde görüşüldü.  1’inciye 2 bin dolar, 2’nciye bin 500 dolar, 3’üncüye bin dolar, dernek ve halk dansları ekiplerine bin 500’er TL ödeme yapılması meclis oylamasına sunuldu. 

 

Maddenin görüşülmesi esnasında konuşan Başkan Alper Taban “Bu ödüller yabancı ekiplerin gelmesine teşvik olan yarışma ödülleridir. Orada ayrıca folklor ekipleri kurarak kültürlerini yaşatmak adına gayret gösteren derneklerimize de bin 500’er lira destek olsun istedik. Emeklerini karşılıksız bırakmak istemedik” dedi.

 

Yarışmada verilecek ödüller, meclisin oy birliği ile kabul edildi.

 

Gündemin 15’inci maddesi olan İlçe Stadının tahsisi meclis üyelerine sunuldu. Stadın 10 yıllığına İnegöl Belediyesine tahsisi meclisin oy birliğiyle kabul edildi.

  Sıradaki Haber: Erdoğan'ın mal varlığı yayınlandı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)