MHP 50 yaşında

08 Şubat 2019 / Cuma 15:37:51 | SİYASET | 2

MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun, Milliyetçi Hareket Partisinin 50. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Torun ayrıca ilçe halkını düzenleyecekleri 50. Kuruluş yıldönümü etkinliklerine de davet etti.

İlçe Başkanı Aytekin Torun yayımladığı mesajında;

“Türk Milliyetçilerinin siyasi organizasyonu olan partimiz, 8-9 Şubat 1969 günlerinde Adana'da yapılan genel kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirmesiyle kurulmuştur. Büyük Kongreden sonra toplanan ilk genel idare kurulunda partinin amblemi ‘Üç Hilâl’ olarak kararlaştırılmıştır. Bugün partimizin 50. kuruluş yıldönümünü idrak ediyoruz. Mutluyuz, kıvançlıyız. Dile kolay, tam 50 yıllık bir emaneti omuzlayarak, özümseyerek ve her şartta sancak gibi taşıyarak bugünlere geldik.”

 

Üşenmedik, gücenmedik, gevşemedik, acze hiç mi hiç düşmedik. Biliyor ve inanıyorduk ki, Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin ruh kökünden, Türk tarihinin derin kaynağından, Türklüğün binlerce yıllık engin mazisinden doğmuştu. Yarım asırdır zorlu mücadelemiz tertemiz ülkücü vicdanların ihlâs, iddia ve iradesiyle tarihsel yolculuğunu sürdürmektedir. Yol doğru, yolcu inanmış, yolculuk ise mübarektir. Bu yolculukta şahadet ve çile vardır. Bu yolculukta vatan, millet ve bayrak sevgisinden kavrulmak vardır. Bu kavramlara yabancılık çekenler bizi idrak edemezler.”

 

“Bu kavramlarla esasta ters düşenler bizim gibi görünseler de bizden asla olamazlar. 50 yıldır yalan ve yozlaşmayla mücadele ediyoruz. 50 yıldır Türk ve Türkiye düşmanlarıyla uğraşıyoruz. 50 yıldır soygun, vurgun ve adaletsizliklerle savaşıyoruz. Yorulduğumuzu sananlar hayal âleminde gezenlerdir. Yıldığımızı düşünenler bizi kendilerine benzeten korkaklardır. Partimizin 50’nci kuruluş yıldönümünün hayırlı olmasını temenni ediyor, kurucu genel başkanımız merhum Alparslan Türkeş bey’e, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, zulme direnen gazilerimize uzun bir ömür diliyorum.”

“Milliyetçi Hareket Türk milletinindir. Bu kapsamda 9 Şubat Cumartesi günü ilçemizde yapılacak olan 50. Kuruluş yıldönümü etkinliklerimize tüm halkımızı davet etmek istiyorum. Milliyetçi Hareket Türklüğün bekası, devletin devamlılığı ve milletin varlığı konusunda tavizsiz şekilde sürdürdüğü onurlu duruşunu her şartta muhafaza edecektir.” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: Köfte yedi gitti
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: