"Mum Dibine Işık Versin"

29 Temmuz 2020 / Çarşamba 16:06:51 | GÜNCEL |

Manav Yörük Muhacir Türkmen Boyları Federasyonu başkanı "Mum dibine ışık versin" sloganı ile yeni bir kampanya başlattı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Manav Yörük Muhacır Türkmen Boyları Federasyonu başkanı İsmail Kösen yaptığı açıklamada:
Mum dinine ışık versin sloganı ile sosyal yardımlaşmada farkındalık oluşturmak üzere güçlü bir proje hazırladık.
Toplumumuzda yer eden mum dibine ışık vermez anlayışını artık silmek istiyoruz.
Yardımlaşmanın yakından başlayarak uzağa doğru gitmesine inanıyoruz.Elbette dünyanın öbür ucuna yardım yapalım ancak dibimizde bir ihtiyaç sahibi varken uzağa gitmek ne kadar doğru?
Federasyon sekreterliğimiz ve bağlı dernekler sekreteryaları ile birlikte yürüteceğimiz proje iki aşamadan oluşmaktadır.
Birinci plan ihtiyaç sahibi ile hayırsever arasında köprü kurarak ihtiyaç sahibine yardımı ilk elden ulaştıracağız kim kime yardım ettiğini bilecek.
Sistem şöyle çalışacak gerçek ihtiyaç sahibi federasyon sekreteryamıza mesaj Yolu ile ulaşıp örneğin kurban kesmediğini beyan edecek,Hayırsever’de federasyon sekreteryasına mesaj yolu ile kurban payı vermek istediğini beyan edecek ve bizde aradaki köprü olup şu adresteki ihtiyaç sahibine bizzat kendin götür deyip aradan çekileceğiz.Bu durum kurban ile başlayıp daha sonra farklı ihtiyaçlarda geçerli olacaktır.Ancak bu yardımlaşma dönemsel olacak olup bayramlarda,Okul sezonunda,Kış aylarında giyecek vs konularda olacaktır.Her gün her talep alınmayacaktır.
İkinci planımız da şehrimizde kazanç sağlayan kişi kurum ve kuruluşların önce şehrimizden alışveriş yapmalarını talep edeceğiz.
Örneğin kamu kurumlarımız satın almalarının yüzde kaçını inegöl’den karşılıyor,İnegöl organize sanayideki kuruluşlar satın alma yaparken ilk olarak İnegöl’ü tercih ediyor mu?Burada gelecek zamanlarda farkındalık yaratacak çalışmalar yapıp İnegöll’ü esnafımızın yanında olacağız.Ayrıca bu konuda özellikle ticaret ve sanayi odamız etkinlikler yapıyor destekçileri olup üzerimize düşen görev olursa severek yardımcı olacağız.
Federasyonumuz şehrimizin ve ülkemizin  kalkınmasında lokomotif olan girişimcilik ruhuna yeni varyasyonlar oluşturmayı hedeflemiş örnek çalışmalar gayretinde her zaman olacaktır.
İletişim için MYM Türkmen boyları Federasyonu Whatsapp numaramız 0543 884 80 99

  Sıradaki Haber: Bayramlar Barışın Ve Kardeşliğin Sembolüdür
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)