Müzik hocasından ulusal proje

06 Nisan 2021 / Salı 16:32:06 | EĞİTİM |

İstaş Kentaş Ortaokulunda görevli müzik öğretmeni Nazlı Ağdık kuruculuğunda hazırlanan eTwinning Projesi, UDS (Ulusal Destek Servisi)’den onay alarak uygulanmaya başlandı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Okul müdürü Semih Evren yaptığı açıklamada; “7 bölge 7 türkü beni dinle projesi ile öğrenciler kültürümüzü yansıtan en önemli öğelerden biri olan türkülerimizi ve türkülerimizin hikayelerini öğrenecek, Müzik becerilerini geliştirecekler. Öğrenciler kendilerini evrensel bir dil olan Müzik ile ifade ederken aynı zamanda milli, manevi ve kültürel değerleri benimseyen fertler olacak, bu bilinçle elde ettikleri kazanımları daha çok kişiye ulaştırarak kültürel mirasımız olan türkülerimizi aktarmada da aktif olarak rol alacaklar.”

 

“Aynı zamanda öğrenciler bu proje ile geleceğin Web 2.0 araçlarını kullanmayı öğrenecek, farklı illerde, farklı yaş gruplarındaki öğrencilerle işbirliği içinde çalışarak, takım çalışması yapmayı benimseyerek, yeni kültürler tanıyacaklar. Projede gerçekleştirilen etkinliklerin Facebook üzerinden Yedibolge Yediturku Benidinle sayfasından ve 7bolge7turkubenidinle.blogspot.com adreslerinden takibi sağlanabilecek. Öğretmen ve projede yer alan öğrencilerimize başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: Danışmanlık hizmeti alacak
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)