Niyet açıldı

08 Ekim 2018 / Pazartesi 18:41:59 | GÜNCEL |

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında yapım çalışmalarına başlanan Mesudiye altgeçidin alt kısmı kullanıma açıldı. Araçlar ile yayalar, köprünün altından geçmeye başladı.

Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü, 1993 yılında dönemin Belediye Başkanı Cemal Arık tarafından yaptırılan Mesudiye alt geçidinin yenileme ve genişletme çalışmalarına geçtiğimiz yılı Eylül ayında başladı. Yapımı yılan hikâyesine dönen, açılış için verilen tarihlerin bir türlü tutmadığı, bu arada ölümlü kazaların da yaşandığı alt geçitte, az da olsa bir ilerleme kaydedildi.

“ESKİSİNDEN BİR FARK GÖZÜKMÜYOR”

Altgeçit çalışmalarında altgeçit zemininde asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Böylece altgeçit hem araç hem de yaya trafiğine açıldı.  Alt geçidin yüksekliği ile alakalı her hangi bir tabela çalışması ve açıklama olmazken vatandaşlar eskisinden bir fark olmadığını ifade etti. Eskiden birçok kamyonetin sıkıştığı alt geçitte sıkışma görüntülerin yaşanmaması bekleniyor. Eski alt geçidin yüksekliği 3 metre 20 santim iken yeni yapılan alt geçidin yüksekliği 4 metre 80 santim olarak ölçüldü.

 

 

  Sıradaki Haber: Genç Gazete 15 yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
DERMAN İNEGÖL
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
GÜLİN
Telefon: