Nuri Pakdil gezerek öğreniyor

15 Nisan 2019 / Pazartesi 12:26:47 | EĞİTİM |

Başarıları ve sosyal faaliyetleri ile dikkat çeken İnegöl Nuri Pakdil İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrenciler, düzenlenen gezilerde, gözlemleyerek öğrenme imkânı buluyorlar.

İSTANBUL’U YENİDEN KEŞFETTİLER

Eğitim dönemi içinde daha önce öğrenci ve Öğretmenleri ile Eskişehir, Bursa, Uludağ, Kitap fuarı, İznik gezileri düzenleyen İnegöl Nuri Pakdil İmam Hatip Ortaokulu, geçtiğimiz hafta sonu, öğrencilerini İstanbul’a götürdü. Geziye Okul Müdürü Kübra Öner ile birlikte, 4 okul öğretmeni ve 70 öğrenci katıldı.

Nuri Pakdil öğrencileri; Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Fen Bilimleri başta olmak üzere derste öğrendikleri bir çok konuyu gezide gözlemleme imkanı buldu.İstanbul gezisi, Cumartesi Gecesi saat 01:30’ da okul önünden başladı. Öğrenciler sabah namazını İstanbul’da Marmara İlahiyat Camii’nde kıldı. Pierre Loti tepesinden sonra Eyüp Sultan Camii ziyaret edildi ve Miniatürk gezildi.

Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından, Hacı Beşir Ağa Camii’nde, öğrencilere kahvaltı ikram edildi. Öğrenciler gezide; Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya müzesi ve Topkapı Sarayı’nı da görme imkanı buldu. Öğlen namazı Sultanahmet Camii’nde kılındı. Gülhane parkını da gezen öğrenciler sahile inerek, tekne ile boğaz turu attılar. Nuri Pakdil İmam hatip Ortaokulu’ndan alınan bilgiye göre; sıradaki gezi programında Kapadokya’ya gidilmesi planlanıyor.

 

  Sıradaki Haber: Kosova Fen Lisesi’nden Emniyete ziyaret
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)