Öğrenciler çanta dikti

04 Ocak 2019 / Cuma 17:10:32 | EĞİTİM |

Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulunda yürütülen ‘Sıfır atık’ projesi kapsamında, öğrenciler tarafından dikilen çantalar açılan sergiyle görücüye çıktı.

POŞETE ALTERNATİF

Öğrenciler artık poşet yerine kendi tasarımları olan çantaları kullanacaklar. Okulda, ‘Minik yüreklerden örnek çanta’ sloganıyla poşet kullanımının sonlandırılması konulu sergi düzenlendi.

Sergide okul öncesi öğrencilerinin, öğretmenleri ve velilerinin tasarım ve destekleri ile değişik renk, malzeme ve modelde tasarlanıp yapılmış, poşet kullanımına alternatif sırt çantaları sergilendi. Sırt çantaları misafirler tarafından oldukça beğenildi. 

“BU ÇALIŞMADAN GURUR DUYDUM”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican yaptığı açıklamada; “Geleceğimiz olan bu yavrularımız doğaya saygılı, çevreyi koruyan bilinçli bir nesil olarak büyüyorlar. Bu bilincin oluşmasındaki en önemli faktör öğretmenlerimizdir. Sonrasında bu imkanı sağlayan bu projeleri hayata geçiren okul idarecilerimizdir. Bu çalışmadan gurur duydum. İlçemizdeki tüm okullarımızda bu çalışmalar başlamıştı. Bugün sadece bu okullarımızdan birisi olan Ticaret Sanayi İlkokulundaki çalışmayı gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: İmam Hatip Müdürleri toplandı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)