Polisten hayati uyarılar

11 Temmuz 2018 / Çarşamba 15:00:49 | 3.SAYFA |

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Amirliği personeli, halk otobüsündeki vatandaşları; evden hırsızlık, dolandırıcılık, boğulma ve kaybolma olaylarına karşı bilgilendirdi.

Halk otobüslerini durdurmadan seyir halinde gerçekleştirilen bilgilendirme faaliyeti kapsamında; Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri vatandaşları, evden hırsızlık, iletişim yoluyla dolandırıcılık, yaz aylarının gelmesiyle çocuk ve gençlerin kontrolsüz ve korunmasız bir şekilde baraj ve göletlerde yüzmeleri ve bunun sonucunda boğulma vakalarının meydana gelmesine karşı uyarılarda bulundu.

 

Ekipler ayrıca yaz ayları olması sebebiyle çocukların gezi ve piknik amaçlı evden uzaklaşmaları ve kaybolma vakalarına karşı ebeveynlere uyarılar başlıkları altında bilgilendirmeler yaptı.

 

Evden hırsızlık konusunda vatandaşlara bilgilendirici broşür de dağıtılırken; ilçemizde maddi kayıpla sonuçlanan ev hırsızlıklarının; %1’inin çocuk odası ile mutfakta, %6’sının oturma odasında, %16’sının salonda, %75’inin ise yatak odasında gerçekleştiği hatırlatılıyor.

 

Bu konuda, ‘Lütfen paranızı, takılarınızı ve değerli eşyalarınızı sadece yatak odanızda değil, daha güvenli olduğunu düşündüğünüz yerlerde saklayınız’ uyarısı yapılıyor.

 

  Sıradaki Haber: Denizde boğuldu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 17:00-01:00
NEJLA
Telefon:
Nöbet Saati: 17:00-08:30
NİLGÜN
Telefon: