Sabah namazında buluştular

11 Aralık 2017 / Pazartesi 18:03:45 | İNANÇ |

İnegöl Müftülüğü, sabah namazı buluşmaları çerçevesinde, geçtiğimiz Pazar sabahı, Yeniceköy Mah. Çarşı Camii’nde sabah namazı buluşması programı gerçekleştirdi.

Program sabah ezanının okunmasından sonra Çarşı Camii imam hatibi Muhammed Azizoğlu tarafından, Yasin-i Şerif süresi  mealiyle birlikte okundu.

NAMAZI MÜFTÜ GÜZEL KILDIRDI

Yeniceköy Mah. İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Yeniceköy Çarşı Camii ilahi grubu tarafından  4-5 tane ilahi okundu. Sabah namazı İlçe müftüsü Kazım Güzel tarafından kıldırıldı. Namazdan sonra  mihrabiye  okundu. Tesbihat yapıldı.

SOHBET KONUSU; KUDÜS

Tesbihattan son İlçe müftüsü Kazım Güzel  sohbet   etti.

Müftü Güzel sohbette, Kudüs ve Mescid-i Aksan’ın  tarihçesini ve önemini anlattı.  Kudüs, Mescid-i Aksa ve tüm Müslümanların huzuru, selameti, kurtuluşu, birlik ve bereberliği için dualar etti. 

Müftü Güzel konuşmasının sonunda ; “Bu sabah bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen cami görevlilerine,  bu caminin cemaatine çevre camilerden gelen cami görevlilerine ve cemaatlerine ve bu  sabah namazı buluşmasında  programa katılanlara çay süt,  zeytin, peynir, simit ve poğça ikramında bulunan cami derneği başkanı ve yönetim kuruluna çok teşekkür ederim .” 

SABAH NAMAZI BULUŞMALARI DEVAM EDECEK

Bu vesileyle özellikle hafta sonları birkaç camimizde sabah namazı buluşmaları gerçekleştirmek istiyoruz.  Cami derneklerimizden gönüllü bu programın yapılmasını arzu edenler olursa  cami  görevlisi arkadaşlarımıza durumu bildirsinler. Bizler de bu buluşmalarımızı gerçekleştirmeye çalışalım.

Özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın katılımlarını sağlamaya çalışalım. Bu buluşmalar hem kaynaşmaya, hem tanışmaya ve en önemlisi de sevgi ve saygı , birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu bir hayat  yaşamamıza vesile olacaktır” dedi.

 Müftü Güzel,Cami içerisinde yapılan kahvaltıdan sonra, camii kahvesinde de vatandaşlarla sohbet etti.

 

  Sıradaki Haber: Kapanmayan yaramız; Kudüs
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)