Sigara içene görev yok

22 Ocak 2019 / Salı 18:37:35 | İNANÇ | 15

Diyanet İşleri Başkanlığı, sigara içen personele yaptırım kararı aldı. Bu kapsamda bu yıl yapılacak hac görevli seçim mülakatlarında, sigara içmeyen personelin tercih edileceği, sonraki yıllarda da sigara içen personele hac organizasyonunda görev verilmeyeceği duyuruldu.

SİGARA İÇMEYEN PERSONEL TERCİH EDİLECEK

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş imzasıyla müftülüklere gönderilen ‘Sigara içilmemesi hakkında talimat’ başlıklı yazıda şu ifadelere yer verildi;

 

“Bu yıl yapılacak hac görevli seçim mülakatlarında sigara içmeyen personel, sigara içen personele tercih edilecek; daha sonraki yıllarda da sigara içen personele hac görevi verilmeyecektir. Başkanlığımız hac organizasyonu ile kutsal topraklara giden vatandaşlarımızın hac ibadetlerini sahih, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yerine getirebilmelerinde personelimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Bu nedenle organizasyonumuzun her kademesinde görev yapacak personelimizin ehliyetli ve liyakati olması Başkanlık olarak önem ve öncelik verdiğiniz hususların başında yer almaktadır.”

 

KUTSAL TOPRAKLARA YAKIŞMIYOR

“Bu önem ve önceliğimize rağmen gerek kafilelerde gerekse ekiplerde görev alan bazı personelimizin otel önlerinde ve açık alanlarda sigara içtikleri müşahede edilmişti. Hiç şüphe yok ki, bu durum kutsal toprakların manevi atmosferine yakışmadığı gibi rehberlik yaptığımız hac yolcularımızın da örnekli ve rehberlik noktasında beklentilerine uygun düşmemektedir. Uygun düşmediği için de bu konuda organizasyonumuzla hacca veya umreye giden vatandaşlarımızdan Başkanlığımıza sayısız şikâyet dilekçesi gelmiş ve hala gelmektedir.”

 

“Bu itibarla bu yıl yapılacak hac görevli seçim mülakatlarında sigara içmeyen personel, sigara içen personele tercih edilecek; daha sonraki yıllarda da sigara içen personele haca organizasyonunda görev verilmeyecektir. Konu üzerinde hassasiyetle durulmasını ve söz konusu hususun tüm personele imza karşılığından duyurulmasını önemle rica ederim.”

  Sıradaki Haber: Yürekleri ısıttılar
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: