Sporcu velileriyle toplantı

09 Ağustos 2018 / Perşembe 17:46:02 | SPOR |

İnegölspor Altyapısında oynayan lisanslı sporcuların, sezon başı veli ve sporcu bilgilendirme toplantısında; eğitime ve gelişime çok değer verildiği anlatıldı.

İnegöl Kent Müzesi’nde yoğun bir katılımla yapılan toplantıda; gelişim için profesyonelliğe geçiş için yapılması gerekenlerin neler olduğuna değinilerek sadece sahada yapılanlarla gelişimin olmayacağı, beslenmenin de bunda çok büyük öneme sahip olduğu Diyetisyen Fatih Kişioğlu’nun sunumuyla sporculara anlatıldı.

 

Ayrıca U-19 Sorumlusu Suat Güneş, çocuk koruma konusunda bilgi verdi ve açıklamalarda bulundu. Sadece yetenek ile bir yerlere gelinemeyeceğini vurguladı.

 

Gençlik Geliştirme Sorumlusu Özgür Şahin ise Antrenmandaki çalışma örneklerinden bahsetti.  Şahin; veli, sporcu ve antrenör birlikteliği ile ulaşılması zor olan hedeflerin kolaya nasıl dönüştürüleceğini anlattı.

 

Şahin, sporcuların sabırla, istekle ve azimle her şeyi yapacak güçte olunduğunu, çalışmaları aksatmadan devam etmeleri hususunda telkinlerde bulundu.

 

HERKEZ DERSİNİ ALMALI

Kulüp Başkanı Eşref Güç ise yaptığı konuşmada;

“Beslenmek, karakterle ve insanlıkla alakalı çok güzel dersler verdiler. Biz sezona başlarken şampiyonluk parolası ile başladık ama ben ondan önce şunu söylemek istiyorum. Biz transfer yaparken %50 karakter ve %50 iyi sporcu kavramını düşündük. Bu ikisi birleştiği zaman %100 başarı geliyor.”

 

“Transfer yaparken öncelikle sporcunun kişiliğine bakıyoruz. İnegölspor'un yapısına uyup uymadığına bakıyoruz. Ondan sonra sporcuyu almaya çalışıyoruz. Sizler İnegöl'ün gerçeklerisiniz. Maçlarımıza geleceksiniz, çocuklarınızı takip edeceksiniz.

 

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

Bizler kesinlikle sizler için gece gündüz çalışacağız. Bunu bilin. Şuanda İnegölspor'un eksikleri çok fazla. İnegölspor şuan ki sahalarda idman yapıyor ve o idmanlardan sporcu kardeşlerimiz yetişiyor. Kesinlikle hep beraber yeni arayışlara girmemiz gerekiyor.”

 

“Altyapı tesisleri yapmamız gerekiyor. Tabi buna federasyonda imkanlar sağlıyor.  Bu çalışmaları bizlerde yapacağız. 3-4 sene zarfında İnegölspor'u iyi bir yere getirmek için mükemmel bir altyapısı olması için biz size söz veriyoruz çok iyi çalışacağız.

Biz 2 senelik yönetime geldik ama öyle 2 sene düşünmüyoruz. Eğer biz devam edersek, aynı şekilde çalışacağız. Eğer devam etmezsek, devam eden arkadaşlara iyi bir şekil, durum bırakmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haber: Kurtuluşspor savunmasını güçlendirdi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)