Tamirci yetişiyor

28 Eylül 2020 / Pazartesi 17:20:15 | EĞİTİM |

Hacı Sevim Yıldız-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında eğitim gören öğrenciler, oto tamirciliğini uygulamalı olarak öğreniyor. Oto tamircisini aratmayan atölyeye yeni cihazlar alındı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesinde eğitim öğretime devam eden Hacı Sevim Yıldız-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme ile Motorlu Araçlar Teknolojisi alanlarında öğrencilerini yetiştiriyor.

 

Öğrenciler, okulda gördükleri eğitimin yanında atölyelerde uygulamaları olarak aldıkları eğitimi pratiğe döküyor. Okulun Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında eğitim gören öğrenciler ise araçların tamir, bakım ve onarımlarını yapıyor.

 

Sanayiyi aratmayan atölyede araba tamircisinde bulunabilecek tüm teknik, mekanik ve elektronik aletler bulunuyor. Öğrenciler günlük ders saatinin bitiminde gönüllü olarak atölyede çalışıyor. Öğrenciler, atölyede oto tamirciliğini uygulamalı olarak öğreniyor.

 

ÖZEL ARAÇLAR DA GETİRİLİP TAMİR ETTİRİLEBİLİYOR

Atölyeye özel araçlar da getirilip tamir ettirilebiliyor. Öğrencilerin tamir ettiği araçlar, öğretmenlerin de gözetiminden geçtikten sonra sahiplerine teslim ediliyor. Tamir edilen araçlardan elde edilen gelirden öğrencilere verilirken, kalanı okulun döner sermayesine aktarılıyor. Öğrenciler yaptıkları tamir ve bakım sayesinde aile bütçelerine katkıda bulunarak, okul haçlıklarını kazanıyor.

 

Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanına son olarak Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı  (BEBKA) desteğiyle boyasız göçük düzeltme cihazı ile bilgisayar destekli rot ayar cihazı alındı. Yeni cihazlarla atölye imkanları genişletildi ve öğrencilere imkan sağlandı.

 

 

  Sıradaki Haber: Tebrik mesajı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)