Türkeş anısına lokma

04 Nisan 2018 / Çarşamba 20:12:07 | SİYASET |

MHP’nin kurucu lideri Başbuğ Alparslan Türkeş, vefatının 21. yılında ilçe teşkilatı tarafından anıldı. Kadın Kollarının düzenlediği etkinlikte, parti önünde lokma dağıtıldı.

İlçe Başkanı Hayati Bedir ile partililerin katıldığı lokma dağıtımında konuşan Kadın Kolları Başkanı Dilek Kurşunel, 4 Nisan 1997 tarihinde arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakan merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmetle andıklarını söyledi.

DAVA İNSANI

Merhum Türkeş'in dava insanı olduğunu aktaran Kurşunel,

“Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in vefatının üzerinden 21 sene geçmesine rağmen kendisine karşı beslediğimiz sevgi hiç azalmamıştır. Sahip olduğumuz bağlılık ve sadakat hiç eksilmemiştir.

Bilinmelidir ki, Başbuğumuz hayatının hemen hemen tamamını ülkülerine vakfetmiş bir şuur gönül ve dava insanıdır.”

ATTIĞI HER ADIM MİLLET YARARINA

“Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehinedir. Milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur.

Tek kenarlı bir zamanın dar hücrelerine sıkışmayacak kadar geniş ufuklu, engin bakış!, ve çok yönlü siyaset ve devlet adamıdır. İdealleriyle yoğurduğu, inançlarıyla güçlendirdiği aklı ve kalbi vasıflarını Türklüğe hizmet aşkıyla tutuşturmuş, milletin geleceğiyle buluşturmuştur.”

FİKİR, İMAN, ÜLKÜ AŞKI

“Başbuğumuz kolay bir başarı vaat etmemiştir. Merhum Başbuğumuz, bir kişiden başlayarak, günden güne büyüyen ülkü davasının nasıl gönüllere ve milli vicdanlara mal olacağını coşkuyla kanıtlamış, büyük ve dengesiz adımlar yerine, ufak ve sabırlı adımlarla uzun yolları kat etmenin tılsımını ispatlamıştır. Fikir, iman, ülkü aşkı, insanları güçlü yapan bunlardır.”

İMAN VARSA SORUN YOK

“İnancın, iddianın ve manevi bağlanışın, karşılaşılan sorunları bertaraf etmede en etkili yol olduğunu göstermiştir. Merhum Başbuğumuz hiçbir zaman kolay bir başarı vaat etmemiş, menfaat tekliflerine, tehditlere ve bir yığın engellemelere kulak asmamıştır.”

BAHÇELİ TÜRKEŞ’İN YOLUNDA

“Milliyetçi Hareket Partisi, Merhum Başbuğumuzdan devraldığı seviyeli, ilkeli, tutarlı siyaseti Bilge Liderimiz sayın Dev1et Bahçeli önderliğinde ülkemizi 21. yüzyılda lider ülke olma hedefine inşallah ulaştıracak” dedi.

 

  Sıradaki Haber: Türkeş unutulmaz
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
AHU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ŞİFA
Telefon: