Ücretli öğretmen başvuruları başladı

12 Temmuz 2018 / Perşembe 15:05:43 | EĞİTİM | 3

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmen başvurularının başladığını duyurdu. Duyuruda; başvurulan e-devlet üzerinden alındığı bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yayımladığı duyuruda;

 

“2018-2019 eğitim öğretim yılında daha önceki yıllarda olduğu gibi öğretmen ihtiyaçları, Sigortalı/Ücretli öğretmen görevlendirilmesi yoluyla karşılanacak. İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde geliştirilen yazılım 2017-2018 eğitim-öğretim yılında hizmete girmişti. Ücretli Öğretmen otomasyonu adı verilen yazılımla okullar ders öğretmeni ihtiyaçlarını girerken, ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen adaylar ise mezuniyet, ikamet adresi, varsa sertifikalarını, görev aldıkları ve görev almak istedikleri branşları seçebildiği sistem tasarlandı.”

 

“İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ihtiyaçlar doğrultusunda başvurular arasından mevzuatla belirlenen önceliklere göre Eğitim Fakültesi mezunlarından (öğretmenlik) başlanarak görevlendirmeleri yapılmaktadır. Özel Eğitim Sertifikası olan adaylar (Engelli Öğrenci Sınıflarında) Özel Eğitim Öğretmenliği alan öğretmeninden sonra mevzuat açısından önceliklidir.”

 

“İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce geliştirilen www.inegolmem.net adresinde yayındadır. Ücretli öğretmen adayları öncelikli olarak e-devlet üzerinden başvuru yapmak zorundadır. E-devlet başvurusunda adayın mezuniyet ve kimlik bilgileri otomatik olarak gelmektedir. E-devlet başvurusu tamamlandıktan sonrahttp://inegolmem.net/ adresinden önce üyelik formu doldurulmalıdır. Aday TCKN ve şifresiyle başvuru sayfasından bilgi girişleri tamamlanmalıdır.”

           

“Adaylar sırasıyla kişisel bilgilerini, mezuniyet bilgilerini girerek mobil telefonlardan fotoğraf yükleyebilmektedir. Adayın başvurusu İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından e-devlet üzerinden başvurusu ve bilgileri kontrol edilerek tüm bilgiler doğruysa başvuru onaylanmaktadır.”

 

BAŞVURU YAPARKEN DİKKATEDİLECEK HUSUSLAR!

“E-devlet üzerinden başvuru yapmayan ücretli öğretmen adayları görevlendirme listesinde görünmeyeceğinden görevlendirmeleri yapılmayacaktır. E-devlet sisteminde adres, sertifika gibi bilgiler bulunmadığından dolayı iş ve işlemlerin daha sağlıklı yürümesi açısından, ayrıca www.inegolmem.net adresinden başvuru yapılması gerekmektedir.”

 

“Bu sistem üzerinden yapılan başvurularda beyan edilen mezuniyet bilgileri, görev almak istenilen branşlar e-devlet başvurusu ile aynı olmalıdır, sertifika ve ikamet edilen mahalle seçenekleri önemli olup verilen bilgilerin gerçekliğinden başvuru sahibi sorumludur. E-devlet başvurusu üzerinden yapılan bu başvurular 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 1.dönemi için yapılmış olacaktır”

 

“ 2.dönem görev talebinde bulunmak veya göreve devam etmek isteyen adaylar 1. Dönem sonu ile 2. Dönem başlangıcı arasında e-devlet üzerinden tekrar başvuruda bulunmalıdır. Başvurular internet ortamında alınacak olup belge talep edilmeyecektir.  Görevlendirme yapıldıktan sonra göreve başlamadan önce tüm belgelerin asılları ile birlikte birer adet fotokopileri istenecek olup müdürlüğümüzde onaylanacaktır.”ifadelerine yer verildi.

 

 

  Sıradaki Haber: Ünlülerden Tematik Lise çağrısı
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: