Ücretli otoparkta sıkıntılar var

16 Temmuz 2021 / Cuma 20:16:18 | SİYASET |

Saadet Partisi Cuma Mahalle Teşkilatı, yıkılan kültür sarayının yerinde oluşturulan ücretli otoparkta yaşanan sorunlara değindi. Uygulanan otopark modelinin birçok sıkıntıyı beraberinde getirdiğine dikkat çekilerek, sorunların çözümü aktarıldı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Cuma Mahallesi Başkanı Hasan Aslan yaptığı açıklamada; “Cuma Mahallemiz İnegöl’ümüzün çarşısını içinde barındıran merkez mahalle. Bu sebeple özellikle otopark ve trafik sorunları mahallemizin her zaman gündeminde olmuştur. Otopark, çarşı merkezinin en önemli ihtiyacıdır. Bu sebeple bu alanın otopark olarak değerlendirilmesi isabetli olmuştur. Ancak uygulanan otopark modeli ise birçok sıkıntıyı beraberinde getirdi. BURPARK tarafından bu otopark alanının girişine kulübe ve otopark bariyeri konuldu. Çıkışına ise ters istikametten gelmeyi önlemek için lastik kapanı konuldu.

 

Bu uygulama sebebiyle üç sorun ortaya çıktı. Birinci sorun, ücret girişte alındığı için otoparka girmek isteyen araçlar yoğunlaştığında otoparkın etrafındaki sokaklarda kuyruklar oluşuyor. İkinci sorun BURPARK personeli akşam mesaisini bitirdikten sonra içeri araç giremiyor. Özellikle civarda ikamet eden vatandaşlar bu sebeple bu otoparkı akşamları kullanamıyor. Üçüncü sorun ise genellikle otoparklarda ücret çıkışta alındığı için yabancı kişiler girişi çıkış zannederek yanlışlıkla tersten otoparka girmeye çalışıyor ve kapan sebebiyle lastikleri zarar görüyor.”

 

“Bu alanla ilgili uzun vadeli çözüm önerimiz, bu bölgede çok katlı büyük bir otopark yapılmasıdır. Yapılan otoparka özellikle esnafın araçlarının cazip abonelik imkânlarıyla park etmesi sağlanmalıdır. Ancak diğer otoparklarda yapıldığı gibi alt katların kiraya verilerek alanın küçültülmesi veya ticari bir rant oluşturulması gibi hatalara düşülmemelidir. Mevcut otopark alanıyla ilgili kısa vadeli çözüm önerimiz ise otopark girişinde ücret alınmaması, ücretin çıkışta tahsil edilmesidir. Akşamları ise ya nöbetçi görevli bırakılmalı ya da bariyer sabah mesaisine kadar açık tutulmalıdır.” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: Çok bedeller ödedik
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (1)
Orhan Erdoğan
17 Temmuz 2021 / Cumartesi 23:16:52
Her şeyden önce kamunun malı olan yani İnegöl halkının malı olan ve üzerinde ciddi bir gider yapılmayan bir alandan çeşitli isimler altında ücret alınması yasal değildir. Ancak bu soygun düzenini kabul etmiş bu haberde bizi yolun ama kibar yolun diye yol gösteriyor burası sözün bittiği yer ne diyeyim size iki fil daha göndersinler