Umreciler eğitimde

18 Aralık 2017 / Pazartesi 19:32:06 | İNANÇ |

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla kutsal topraklara gidecek umreciler için Müftülük tarafından seminer düzenlendi.

04 Ocak ile 12 Ocak 2018 tarihlerinde umreye gidecek olan 250 kişiye yönelik, kutsal topraklarda yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi.

Sani Konukoğlu Camisinde gerçekleştirilen seminerde konuşan İlçe Müftüsü Kazım Güzel yaptığı açıklamada;

“Allah nasip ederse kafilelerimizi 04 Ocak ve 12 Ocak’ta Yenişehir Havalimanından uğurlayacağız. Kendileri, aileleri, vatanımız, milletimiz ve tüm ümmeti Muhammet için dua edecekler. Hem gönül dünyalarını hem ömürlerini, gençliklerini, hayatlarını, aile yapılarını, toplum hayatındaki sosyal yaşantılarını yeniden Kur´an ve sünnet ekseninde imar ve inşa edecekler.”

BÜYÜK YOLCULUK

“Gönül dünyalarında ve aile hayatlarındaki bu yolculuk tüm ümmet planında da kendilerine sorumluluk, vazife ve uhuvvet, kardeşlik noktasındaki bilinci geliştirme adına bir seyrüsefere dönüşecek. Bu yolculuğun sonunda yeniden kendilerine gelmiş, inşa etmiş, Kur´an ve sünnet rotasında yeni bir kimlik ve şahsiyete bürünmüş olarak dönecekler. Biz sağlıcakla gidip gelmelerini istiyoruz.”

KIBLE BİLİNCİ

“Orada her şeyden önce kıble bilinçlerini tazelemiş olacaklar. Yıllardır uzaktan yönelip namaz kıldıkları Kâbe´ye varacak, orada Allah Rasulünün namaz kıldığı yerde, Peygamberimizin seyrettiği makam ve mekânda Kâbe´yi seyredip tavaf edecekler. O´nun teneffüs ettiği havayı teneffüs etmenin bahtiyarlığına erecekler.”

“Burada HacerülEsved´ten, Makamı İbrahim´e kadar, Hicri İsmail´den Zemzeme, Safa´dan Merve´ye, Arafat´tan Müzdelife´ye Mina´ya kadar yeni bir coğrafi keşifle bilinç ve idrak serüveni yaşayacaklar. Ama en önemlisi de burada Peygamber Efendimizle tekrar ahitlerini tazeleyip, inşallah kendilerini yeniden imar ve inşa etmiş olarak dönecekler” şeklinde konuştu.

 

  Sıradaki Haber: Hac kayıtları başlıyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)