Uyarıcı reklamlar

30 Ekim 2018 / Salı 16:28:28 | GÜNCEL |

İnegöl’deki toplu taşıma aracının arkasında verilen uyarıcı reklamlar ülke genelinde yankı uyandırıyor. Son olarak, ‘Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin ve rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin’ reklamı otobüslerin arasında yerini aldı.

İnegöl'de halk otobüslerine verilen reklamlar, ülke gündeminde büyük ilgi görüyor. Vatandaşın dikkatini çekmek için verilen reklamlara bir yenisi eklendi.

 

Otobüsün arkasında bulunan reklam da; ‘Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin ve rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin. (Bakara 43)’ ifadelerine yer verildi.

 

Geçtiğimiz aylarda ise 25 yaşındaki Ahmet Özcan, verdiği reklamla faize dikkat çekmişti.

 

Herkesin dikkatini çeken reklamı kendi maaşıyla yaptıran Özcan, “Bu fikir aklıma sosyal medya aracığıyla geldi. Böyle bir planım vardı. Allah'ın izniyle nasip oldu yaptık. Kendi imkânımla yaptım. Sosyal medyada konuşuldu. Amacım zaten buydu insanlara ulaşmaktı. Hedefim Allahın rızası için sadece tebliğ etmek. Başka da hedefim veya her hangi bir amacım yok. Destek olursa yıllar boyunca bu reklamı yapmak istiyorum. Destek olmasa da kendi imkânımla farklı ayetler hadisler vermeye devam edeceğim. Herkes üzerine düşenini yapsın. Az çok fark etmez.  Ahir zamandayız inşallah tebliğ ederek kardeşlerimizi kurtaracağız” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: Genç Gazete 15 yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)