Uzaktan Kuran eğitimi başlıyor

28 Haziran 2020 / Pazar 12:52:06 | İNANÇ |

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında Yaz Kur'an Kurslarını bu yıl uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleyecek. Yaz Kur'an Kursları yarın başlıyor.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Yaz Kur'an Kursları bu yıl uzaktan eğitim ile düzenlenecek. Kurslara öğrenciler internet üzerinden başvuracak. 29 Haziran'da başlayacak eğitimler Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden 6 hafta boyunca sürecek.  Kayıt yaptıran öğrencilere müftülüğe başvurmaları halinde yaz Kur'an Kursu kitapları ve Diyanet Çocuk dergisi ücretsiz olarak verilecek.

Konu hakkında yapılan açıklamada; "Çocuklarımız bizim istikbalimizdir. Onları iyi bir insan, güzel bir Müslüman olarak yetiştirmek, helal ile besleyip hakikati öğretmek bizim temel sorumluluğumuzdur. Minik kalplerine Allah ve Peygamber sevgisini aşılamak, körpe zihinlerini faydalı ilim ve güzel ahlakla geliştirmek bizim öncelikli görevimizdir."

"Çocuklarımız bir eğitim-öğretim dönemini daha tamamadı. Her yıl yaz mevsiminde camilerimiz birer eğitim yuvasına dönüşür, çocuk sesleriyle şenlenirdi. Bu yıl ise Yaz Kur’an Kurslarını evlerimizde misafir edeceğiz. Pazartesi gününden itibaren Yaz Kur’an Kurslarımız Diyanet Televizyonunda başlayacak. Başkanlığımızın internet sitesinden çocuklarımızın kaydını yapabilir ve ilçe müftülüklerinden kitaplarını temin edebilirsiniz."

"Yaz Kur’an Kurslarıyla çocuklarımız Rabbimizi daha iyi tanıyacak, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okuyacak ve onun anlam dünyasıyla buluşacaklar. İman ve ibadet esaslarını, Peygamberimizin örnek hayatını öğrenecekler. Vatanımıza, milletimize ve bütün insanlığa faydalı bir kul olmanın önemini kavrayacaklar." ifadelerine yer verildi.

  Sıradaki Haber: Uzun aradan sonra cemaat sabah namazına durdu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)