Yeni okul yapılacak

12 Şubat 2018 / Pazartesi 19:04:37 | EĞİTİM | 2

Suriyeli çocukların eğitim imkânlarına erişebilmesi ve eğitim altyapısının geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen; ‘Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi’ kapsamında, 1’i İnegöl’e olmak üzere Bursa’da okul yaptırılacak.

Avrupa Birliği FRIT fonu çerçevesinde Dünya Bankası desteği, AFAD koordinasyonu ve Millî Eğim Bakanlığı iş birliğinde yürütülen ‘Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi’ projesinin bilgilendirme toplantısı Bursa’da yapıldı.

KARDEŞLİĞİMİZİN GEREĞİ

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger yaptığı açıklamada;

“AB Mali Yatırımlar kapsamında yapılan Eğitim Alt Yapısının Güçlendirilmesi Projesi ile köklü medeniyetimizin mimarları tarafından bize miras bırakılan ve kardeşlik ilkesi ile kuvvetlenen birlikteliğimizin, bu eğitim yuvalarımız aracılığıyla devam ettirilmesi sağlanacaktır. Sarsılmaz bir kardeşlik bağıyla hem geçici koruma altındaki kardeşlerimizin evlatlarını hem de kendi evlatlarımızı birlikte eğitim görebileceği bu okullarımız vasıtasıyla tarihi ve sağlam bağlar üzerinde yetiştirmek istiyoruz.”

18 BİN 489 SURİYELİ ÖĞRENCİ VAR

“İlimizde bugün 18 bin 489 Suriyeli öğrencimiz Türk öğrencilerle aynı hizmeti alarak eğitim-öğretim görmektedir. Onlarla bir komşuluk hukukumuz var, Suriyeli öğrencilerimizi öteleyen, örseleyen ve kenara iten bir anlayıştan -gururla söylüyorum ki-Türk Milleti olarak hep uzak durduk.Bu proje kapsamında 6 ilçemizde (Gemlik, Osmangazi, Mudanya, Mustafakemalpaşa, İnegöl ve Yıldırım) yapılacak olan 10 okulumuzla Bursa eğitimine toplam 248 derslik daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

BİRLİKTE OKUYACAKLAR

Bu okullarda Suriyeli misafirlerimizle ülkemiz çocukları aynı sınıf ve sıralarda eğitim alacaklardır. Bu bağlamda projenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm paydaşlarımıza ve siz değerli katılımcılara Bursa maarif camiası adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

  Sıradaki Haber: ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: