Yenişehir’de coşkulu gece

04 Eylül 2018 / Salı 19:08:47 | KÜLTÜR & SANAT |

Yenişehir Yenigün Mahallesi Muhtarı Mehmet Özkemer'in düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı programı coşkulu geçti. Konserde İnegöllü sanatçı Cem Taşkıner de sahne aldı.

Sanatçılar Cem Taşkıner ve Özgür Şahin’ın katıldığı, TOKİ Çay Behçesinde düzenlenen geceye, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BÜYÜK ZAFER UNUTULMAZ

Gecede konuşan Yenigün Mahallesi muhtarı Mehmet Özkemer, Ağustos ayının Türk tahihi incelendiğinde büyük zaferlerle dolu olduğunu belirterek; 26 Ağustos 1071 Anadolu’nun kapılarını Türk Milletine açan büyük Selçuklu Sultanı Alparslan’ın Malazgirt Zaferini ve yine bu topraklarda sonsuza dek yaşayacağı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına sebep oluşturan 26 Ağustos gecesi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi Türk ve Dünya tarihi bakımından benzeri bulunmayan zaferlerle doludur.

DÜNYAYA MİLLETİMİZİN MESAJI

Bugün Türk milletinin dünyanın en güçlü devletlerine karşı bir bütün halinde gerçekleştirdiği ve büyük bir zaferle sonuçlandırarak bütün dünyaya önemli bir mesaj verdiği gündür.Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz’ dedi.

Etkinlikte daha sonra Sanatçılar Cem Taşkıner ve Özgür Şahin izleyenlere unutamayacakları bir gece yaşattılar.

  Sıradaki Haber: İnegöl Kurtuluş gününe hazır
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)