Yöneticilerimiz etkisiz

14 Eylül 2021 / Salı 18:20:25 | SİYASET |

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan, ticaret mahkemelerinin kapatılmasını eleştirdi. Baykan, “İnegöl’ümüz hak ettiği muameleyi yetkili ve ilgililerden alamamaktadır” diyerek oda, STK ve siyasileri taşın altına elini koymaları için göreve davet etti.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İlhan Baykan’ın açıklaması şu şekilde; “1 milyar 572 milyon dolarlık bir ticaret hacmi, 698 milyon dolarlık dış ticaret fazlası, katma değerleri, turizmi, köftesi ve 40 ilden büyük olmasıyla övündüğümüz İnegöl’ümüz. Bir yanda gece gündüz demeden ülkemiz için daha fazla nasıl üretiriz daha fazla nasıl katma değer sağlarız, daha fazla nasıl ihracat yaparız diye kafa yoran İnegöllüler, diğer yanda İnegöl’ü yönetmeye çalışan siyasetçiler bürokratlar. Her kesimin her fırsatta haklı olarak dile getirdiği onlarca ilden büyük İnegöl’ümüz hak ettiği muameleyi yetkili ve ilgililerden alamamaktadır.İnegöl ün kahir ekseriyetinin il olma sevdası ortada iken, bu tür uygulamalarla daha da geriye gittiği görülmektedir. Bu mantıkla gidilirse korkarız ki İnegöl ün en önemli faaliyeti olan mobilya fuarı da İnegöl dışındaki alanlara doğru kaydırılacaktır. Bunun son örneği olarak ta ticaret davalarının Hakimler ve Savcılar Genel kurulunun 07/07/2021 tarihli kararı ile artık İnegöl de değil Bursa Adliyesinde görülmeye başlanacak olmasıdır.”

 

“Alanya-Gebze-İskenderun gibi ekonomik yapısı İnegöl İle benzerlik sağlayan ilçelerde ticaret mahkemelerinin devam ediyor olması da İnegöl’ümüzün yöneticilerinin ne kadar etkisiz olduğunun göstergesidir. Yani ‘Mobilyanın başkenti-dünyaya ürün satıyoruz’ diyerek her türlü övüneceksiniz” sonra da ticaret mahkemelerini İnegöl den kaldıracaksınız veya kaldırılmasına ses çıkarmayacaksınız. Sayın yöneticilerimiz lütfen bu yanlışın düzeltilmesi için gereken çabayı göstermenizi bekliyoruz.

 

 

  Sıradaki Haber: Huzur hizmet bekliyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)