Yüzler gülecek

01 Mart 2021 / Pazartesi 11:06:56 | GÜNCEL |

İnegöl Hastane Derneği, ‘Engelsiz dayanışma’ isimli sosyal sorumluk projesini hayata geçirdi. Projeyle, ihtiyaç sahiplerine medikal malzeme desteği verilecek. Projeye destek olmak isteyenler, kullanılmayan hasta yatağı, tekerlekli sandalye ve çeşitli hasta medikal malzemeleri derneğe ulaştırabilir.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İnegöl Hastane Derneği, hayata geçirdiği yeni sosyal sorumluluk projesini kamuoyuna açıkladı.

 

Dünyanın zor zamanlardan geçtiği pandemi döneminde İnegöl’de dayanışma ruhu ile pandeminin gerçek kahramanları sağlık çalışanlarının çeşitli desteklerle yanlarında olduklarını aktaran Dernek Başkanı Yasin Altuntepe, “Dernek olarak sorumluluklarımızın, sağlık çalışanlarımızla sınırlı kalmaması ve toplumun her kesiminden yardıma muhtaç vatandaşlarımızın da yanlarında olmak adına, sosyal sorumluk projesi başlattık. Bizlere gelen yoğun talepler doğrultusunda medikal malzemelere ihtiyaç olduğu ortaya çıktı. Özellikle ekonomik durumu olmayan vatandaşlarımıza destek olmak maksadıyla bu projeyi başlatmış bulunmaktayız. ‘Engelsiz Dayanışma’ adını verdiğimiz projemiz kapsamında, İnegöllü yardıma muhtaç vatandaşlarımızın; eksiklerini gidermek için başlattığımız projeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.”

 

“Hemşerilerimizin evlerinde atıl durumda kalan hasta yatağı, tekerlekli sandalye ve çeşitli hasta medikal malzemelerine talip olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu araçları evlerinizden alarak, gerekli bakımlarını ve temizliklerini yaptıktan sonra ihtiyacı olan kişilere ücretsiz olarak vermeyi hedefliyoruz. Daha önceden kullandığınız ancak çeşitli sebeplerle şuan kullanılmayan engelli araç gereçlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak projemizin temelini oluşturuyor. Evinizde, ofisinizde, deponuzda veya çeşitli yerlerde kullanılmayan, ihtiyaç fazlası; engelli ve yatalak hasta vatandaşlarımızın ihtiyacı olan araçları bizlere ulaştırmanızı sizlerden talep ediyoruz.”

 

“İHD olarak İnegöl’de bu araçlara ulaşamayan birçok vatandaşımızın olduğunu bize gelen talepler doğrultusunda biliyoruz. ‘Engelsiz Dayanışma’ sosyal sorumluluk projemizle ihtiyaç sahiplerini tespit ederek bu araçları ulaştırmak için çalışacağız. Diğer sosyal sorumluluk projelerimizde olduğu gibi İnegöl esnafımızın ve hayırseverlerimizin, bu projemize desteklerini esirgemeyeceklerini biliyoruz. Engelleri beraber aşmak dileğiyle sözlerime son verirken, ‘Engelsiz Dayanışma’ projemizin tüm İnegöl’e hayırlı olmasını diler, desteklerinizi bekleriz.” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: 39 bin 604 kişiye idari işlem yapıldı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)