Zabıta denetimleri sürüyor

10 Ekim 2018 / Çarşamba 17:30:19 | GÜNCEL |

İnegöl’deki çeşitli meslek gruplarını denetimden geçiren İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, son olarak ilçemizde faaliyet gösteren ekmek fırını, unlu mamul satışı yapan işletmeler ile kafeteryaları denetimden geçirdi.

24 Eylül -05 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimlerde ilçede bulunan 123 ekmek fırını, unlu mamul satışı yapan işletmeler ile kafeteryalar mercek altına alındı. Yapılan denetimlerde kurallara uymadığı tespit edilen 11 iş yerine mevzuat gereği yasal işlem uygulanırken, özellikle son zamanlarda ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ortamı fırsata dönüştürmek isteyen işletmelere gerekli uyarı ve ikazlar da yapıldı.İnegöl Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri dönem dönem halkının sağlığını korumak ve gıda üzerine üretim-satış yapan işyerlerinin hijyen kuralları başta olmak üzere uyması gereken kurallara uygunluğunu sağlamak adına denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Son olarak şehrin muhtelif yerlerinde faaliyet gösteren ekmek fırını, unlu mamul satışı yapan işletmeler ile kafeteryalar denetimden geçti.

“HALK SAĞLIĞI BİRİNCİ ÖNCELİMİZ”

Ekmek fırını, unlu mamul satışı yapan işletmeler ile kafeteryalara gerçekleştirilen denetimler hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban; “Halk Sağlığı birinci önceliğimiz. İnegöl Belediyesi olarak halk sağlığına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda çeşitli sektörlere yönelik işletmeleri sürekli denetim altında tutuyoruz. Yaptığımız denetimlerde son zamanlarda ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ortamı fırsata dönüştürmek isteyen işletmelere ekiplerimiz gerekli uyarı ve ikazları da yapıyorlar. Bu konuda çok hassasız. Vatandaşımızı mağdur eden, haksız kazanç sağlayan işletmelere ve fırsatçılara kesinlikle aman vermeyeceğiz.” dedi.

 

  Sıradaki Haber: Genç Gazete 15 yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)