Zafer ve fetih ayındayız

29 Ağustos 2018 / Çarşamba 18:35:13 | SİYASET |

Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

“Bir Zafer Bayramını ve beraberinde bir Zafer ayını daha yaşıyoruz” ifadeleriyle açıklamasına başlayan Başkan Eroğlu,

 “Tarihe baktığımızda, içerisinde Malazgirt’ten, Kosova’ya. Mohaç’tan, Dumlupınar’a kadar birçok büyük zaferleri ve fetihleri barındıran Ağustos ayını yaşıyoruz. Bu yüzden de Ağustos ayını zafer ayı olarak anıyoruz. İlk zafer Malazgirt, Anadolu’yu İslam’a açarken, son zafer olan Dumlupınar ise İslam’ı Anadolu’dan söküp atmaya çalışanlara en kesin cevap olmuştur.”

 

“Bu vesile ile başta ilçe halkımız olmak üzere aziz milletimizin hem Malazgirt zaferini hem de 30 Ağustos Zafer bayramını tebrik ediyorum. Sultan Alparslan, bu zaferi unvan, nam veya toprak için değil yeryüzünde hak ve adalet hüküm sürsün diye kazanmıştır. Ayrıca Anadolu sadece kılıç ile vatan haline getirilmiş bir toprak parçası değildir. Medreseler, şifahaneler, imarethaneler ve her şeyden önemlisi gönüllerin fethi ile vatan toprağı haline getirilmiştir.”

 

ALINACAK ÖNEMLİ DERSLER VAR

“Bu sebeple bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi de bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. Elbette toplum olarak bu zaferleri anarken, Malazgirt’ten de, Dumlupınar’dan da alınacak önemli dersler vardır. Büyük zaferler büyük ufuklar gerektirir. Asıl zafer kılıç ile değil, bilgi ve strateji ile kazanılır. Bu yüzden Sultan Alparslan Malazgirt zaferini kazandığında saray değil, köşk değil sistem inşa etti.”

 

“Bu büyük zaferin ustası Sultan Alparslan; cesurdu, ileri görüşlüydü, aynı zamanda mütevazi idi, atının kuyruğunu kendisi bağladığı rivayet edilir. İstişareye önem verir, tecrübeden yararlanırdı, Alimlerin ilmine hürmet ederdi. Dönemin en ileri eğitim sistemine sahip nizamiye medreselerini kurmuştur. Adalet üzerine davranırdı. Haksız yere kimseye zulmetmez, zulmedilmesine izin vermezdi.”

 

İSRAF VE ŞATAFATTAN UZAK OLALIM

“Halkın malına el uzatılmasına asla müsaade etmezdi. İsraf ve şatafattan uzak dururdu. Bugün ülkemizi yönetenlerde bunların hangileri var hangileri yok bunları halkımızın takdirine bırakıyorum. Ama sadece bir konuyu hatırlatmakta fayda var ki; çadırlarda kurulan devletler, saraylarda idare ettirilememiştir. Hepimizin de bildiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Ahlât’a 10 dönüm içerisine 1071 metrekare büyüklüğünde bir köşk yapılacağını müjdeledi.”

 

“Malazgirt zaferini kazanmış olan Sultan Alparslan dahi buraya bir köşk yapalım dememişken ve ülke ekonomisinin sıkıntı içinde bulunduğu bu zor günlerde bu köşkün inşa edilmesi nasıl izah edilebilir, bilmiyorum. Millete tasarrufu öğütleyenler, bu israf ve şatafattan vazgeçmedikçe ülke ekonomisinin düze çıkması mümkün değildir.

 

Üreterek ekonomiye ciddi katkı sağlayan İnegöl’ümüzün fedakar sanayicileri ve halkı başta olmak üzere bütün halkımızın zafer bayramını tekrar tebrik ediyor, şehitlerimize rahmet, gazilerimize ise sıhhat ve selamet diliyorum” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: Anadolu’ya girişin zaferi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
DERMAN İNEGÖL
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
GÜLİN
Telefon: