Geçtiğimiz günlerde İlçemizde bir trafik  kazası oldu. İnegöl Kent Konseyi Sekreteri Volk" /> Geçtiğimiz günlerde İlçemizde bir trafik  kazası oldu. İnegöl Kent Konseyi Sekreteri Volk" /> Geçtiğimiz günlerde İlçemizde bir trafik  kazası oldu. İnegöl Kent Konseyi Sekreteri Volk" /> Geçtiğimiz günlerde İlçemizde bir trafik  kazası oldu. İnegöl Kent Konseyi Sekreteri Volk">
Misafir Kalem

DOĞRU DOKUZ KÖYDEN KOVULMADI

20 Haziran 2018 / Çarşamba 17:34:35 | YAZARLAR | Misafir Kalem

Geçtiğimiz günlerde İlçemizde bir trafik  kazası oldu. İnegöl Kent Konseyi Sekreteri Volkan Derman ‘ın  park halinde duran aracına çarpıldı. Buraya kadar her şey normaldi, her zaman olabilecek herkesin başına gelebilecek bir şeydi.

 Bu olayı,  benzer olaylardan ayıran yani haber olacak kadar önemli olan bir durum vardı. Hanımefendi,  çarptığı aracın sahibini bulamadığı için çarpanın kendisi olduğunu yazdı ve  iletişim numarası bulanan bir not bıraktı. Aracına veya parasına güvenerek değil, tamamen dürüstlükten  yapılmış bir davranıştı.  

 

Hani çocuklarımıza her zaman ‘’doğru olun, dürüst olun’’ diye öğütler veririz ya,  bu defa Hanımefendi öğüt vermedi  örnek oldu.

 

Mahinur KAÇAN Hanımefendi  küçücük bir notla erdemlerimizin  ve değerlerimizin önemini en güzel şekilde anlattı. İnegöl Kent Konseyi Kadınlar Meclisi olarak Mahinur hanımı bu örnek davranışından dolayı tebrik ediyoruz. Ona bu erdemli davranışının nişanesi olarak özel bir hediye veriyoruz, hikâyesini evlatlarına gururla anlatsın diye.

 

‘’Toplumda tehlike çanları çalıyor, yoksa değerlerimizi kaybediyor muyuz?’’ endişesi  hemen hemen hepimiz de vardır.  Yeni nesil anne babalarda kurnazlığı  zekâ ile karıştıranların olduğu doğrudur, hatta çocuklarına merhametten önce kendini ezdirtecek korkusu ile  bencil olmayı öğretenlerde olabilir.

 

 Bir şeylerin değişmesini istiyorsak sanırım önce gerçek gücün yürekte olması gerektiğini  öğretmeliyiz.  

 

 Değişen bir toplum olduğumuz kesin ancak her şeye rağmen  bizler önemli değerleri olan bir toplumuz. Değerlerimizi nesillere aktarmak, ancak bu değerleri yaşamakla,  gençlerimize, çocuklarımıza iyi örnekler göstermekle olur. 

 

Çarptığı aracı bırakıp kaçanın değil,  işte saygıdeğer hanımefendi gibi dürüst davrananın haber olması bu yüzden bizim için çok önemli. 

  

En iyi öğrenme, yaparak ve yaşayarak öğrenmektir. Çünkü İnsanlar okuduklarının yüzde onunu, duyduklarının yüzde yirmisini, görüp duyup söyleyip yaptıklarının  yüzde doksanını hatırlıyorlar. Tam da buradan hareketle doğruluk dürüstlük aslında en temel  erdemdir.

 

Eşine yalan söyleyen babanın, çocuğuna yalan söylemek çok kötüdür çocuğum demesi ne kadar işe yarar?  Biz büyükler ‘’Akıllı, bilgin, zengin olmak zorunda değiliz ama dürüst olmak zorundayız’’ mantığını davranışlarımızla, yaparak ve yaşayarak çocuklarımıza göstermek, bu değeri onların zihinlerine yerleştirmelerini sağlamak zorunda olmalıyız. 

 

İnegöl kent Konseyi Kadınlar Meclisi olarak, gençlerimize, çocuklarımıza her konuda erdemli, ahlaklı ve  olumlu katkıda bulunacak  tüm doğru davranışları toplumumuza  duyurmayı, örneklerin çoğalması için çaba göstermeyi görevimiz biliyoruz ve herkesin desteğini bekliyoruz. 

 

 

             

MİNE ATICI

İNEGÖL KENT KONSEYİ KADINLAR MECLİSİ BAŞKANI

 

 

Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: