Kıraathane muhabbetlerine kaldığımız yerden devam edelim. Dipsizgöl kıraathane muhabbetimize,bu hafta silahsızın ka" /> Kıraathane muhabbetlerine kaldığımız yerden devam edelim. Dipsizgöl kıraathane muhabbetimize,bu hafta silahsızın ka" /> Kıraathane muhabbetlerine kaldığımız yerden devam edelim. Dipsizgöl kıraathane muhabbetimize,bu hafta silahsızın ka" /> Kıraathane muhabbetlerine kaldığımız yerden devam edelim. Dipsizgöl kıraathane muhabbetimize,bu hafta silahsızın ka">
Bahattin Tatlı
btatli@hotmail.com

KIRAATHANE MUHABBETLERİ

30 Ağustos 2018 / Perşembe 18:40:23 | YAZARLAR | Bahattin Tatlı

Kıraathane muhabbetlerine kaldığımız yerden devam edelim. Dipsizgöl kıraathane muhabbetimize,bu hafta silahsızın kahveden devam ediyoruz.


Yatsı namazı kılınmış, camiden çıkanlar bir bir kahveye gelmeye başlamıştır. Bu akşam sohbet akşamı olduğundan, diğer kahveler kapalıdır.Her kez Akçaç önündeki Silasızın kahveye gelmiştir. Kahve full dolmuş, müşteriler dışarı kadar taşmıştır.


Dpsizgöl kıraathane muabbetleri o kadar ünlenmiştir ki, bu köyde Ak Parti mitingleri bile bu kadar kalabalık değildir. Deydinler’den gelenlere ilaveten, bu hafta Abazalardan (Kestane Alan) gelen Sadettin Çavuş, Medet Usta, Eyüp Amca,Orhan Abi de cemaate katılmıştır.


Derken silahsızın sesi duyulur: Çayları doldurayım, karakulak sende dağıtıver.” Bir anda dağıtılan çaylar ve kaşık sesleri harici Naci'nin sesi duyulur: “Bu hafta çaylar benden itiraz istemiyorum komşular.” İtiraz gelmeyince televizyon kapatılır. Mollollu Ali Dede rahatsız olduğundan sohbet yine İncili Çavuş'a kalmıştır:
 

Tabi ki Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Lakin önce Allah'a sonra kendimize güvenmeliyiz. Bizler Türk milleti olarak her daim dik durmalıyız ki 24 saat'te kendi etrafında 1 tur dönen dünyada nizam bozulmaya. Bizler 1000 yıl İslam’a bayraktarlık yapan milletin torunlarıyız. Yolumuz İlahi Kelimetullah yolu olduğunda Rabbim illaki yardımlarını bizlerden esirgemiyecektir. Çünkü Rabbimin müjdesi dalab et kulum ben vericiyimdir. Yüzlerce yıldır bu haçlılar bizlerin üzerine seferler düzenlemiş olmalarına rağmen Rabbim bizlere yardım etmiştir. Lakin bizim niyetimiz halis olduğundan ve bizler mazlumun yanında yer aldığımızdan mütevellidir.
İspanya'da, Endülüs Emevileri Yahudileri yakılırken insanlık namına dedelerimiz Yahudileri kurtarmış. Aynı Yahudiler Osmanlıyı yıkmış.


Fransa kıralı, Almanların eline düştüğünde kralı Alamanların elinden bizler kurtarıp Fransa'ya kapitülasyonları vermemize rağmen Osmanlının yıkılmasına aracılık eden Fransız kahpesi değil mi? Genç subaylarımızın Aaman hayranlığından 1. dünya savaşında Alamanların yanında yer almamıza rağmen (hiç gerek yokken) Osmanlının parçalanmasına vesile olan bu kahpe Alamanlar değil mi? Hicaz demiryolu inşaatında, Yemen'de Galiçya'da sırtımızdan vuran kardeşlerimiz değil mi?


Demek ki bizim bizden başka dostumuz da yok, düşmanımız da. Dalab et kulum ben vericiyim diyen Rabbimin vaadi yerine gelsin diye bizim çalışmak, çalışmak ve yine çalışıp üretmekten başka bir yolumuz yoktur. İllahi İlahi Kelimetullah yolu çok çetin çok sert ve çok engebeli olacaktır. İçimizden paraya,karıya,şana, şöhrete tamah edip sapıtacak ve bizlere hainlik edecek kardeşlerimiz olacaktır. Tıpkı Kabil'in, Habil'i öldürdüğü gibi canımıza kast edenlerde olacaktır.


          Bize düşen Rabbimize tam teslim olup İsmail Peygamberin bıçağa boynunu uzattığı gibi, tam tevazu ve tam teslimiyet içinde olmamızdır.Rabbim yardım edecektir. Orta sahada top çevirip topu havaya dik taca at şeklinde yapılan süpikülatif olaylar dertlere biiznillah çare olmıyacaktır. Çare dik durmak gerçek çözümü getirecek hareketleri yapmaktır. Mesela: Ayasofya'yı ibadete açmak. AOÇ'de Amerikalılara satılan araziyi kamulaştırmak. İncirlik üssü dahil ülkemizde bulunan 41 NATO menşeli Amerikan üslerini kapatmak. Tüm yabancı bankaları kamulaştırmak gibi. Yoksa orta sahada topu çevir dur. Kendi kendine çalımlar at. şehirci alkışlasın.
Olmuyor. Alkış tufanı var emme gerçek çözüm yoktur. Şu da iyice bilinmelidir ki niyet halis akıbet illaki halis olacaktır. Rabbim bizlerledir. Hainler de hak ettikleri şekilde cezalandırılacaklardır.
          Ö nemli olan bizlerin elinden cezalandırılmasıdır.” diyerek sohbeti bitirir İncili Çavuş. Ortamın sessizliğini Paşa İsmail bozar: “Filezof gibi adamsın İncili Dayı deyende. Eeee, biz her ne kadar bu saçlarımızı su değirmeninde ağartmış olsak da dinlemesini bilenlerdeniz. Çok şükür.”


           Bu günlük de bu kadar. Heee, devamı mı? Genç   Gazete'ye abone ol öğren kardeşim. Daha ne diyeyim?


 

Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
DERMAN İNEGÖL
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
GÜLİN
Telefon: