Recep Aydın

Neden Halil Peynirci?

11 Şubat 2019 / Pazartesi 09:33:40 | YAZARLAR | Recep Aydın

31 Mart yerel seçimlerine az kaldı. Oy kullanmayan biri olarak, çok da fazla bu konuda yazmak aslında sadece gazetecilik gereği yazıyormuşum gibi duruyor üzerimde. Ama bugün yazacağım konu, tamamen insanlık vazifemle ilgili bir durum.

Üzerime vazife yani. Ahde vefayla ilgili. Marifetin iltifata tabi oluşuyla ilgili. İyi insanlara, elimdeki imkân nispetinde destek olabilmekle ilgili bir durum.

Artık İnegöl’de yaşamayan biri olarak hiçbir zaman İnegöl’den kopmadığımı, kopamadığımı aziz okurlarım gayet iyi bilirler.

Ben Tüfekçikonak doğumluyum. Sanırım iki ya da üç yaşında iken babamın tayini İnegöl’e çıkmış ve İnegöl’e gelmişiz.

Bizim şimdi bile oturduğumuz o evi almamıza en büyük desteği veren rahmetli Süleyman amcamız idi. Süleyman Peynirci. Yani Halil Peynirci ağabeyimin babası Süleyman Peynirci…

 Elbette şimdi diyeceksiniz ki “Onların kimlere iyilikleri dokunmadı ki?” Evet haklısınız. Hem Süleyman amcamın hem Halil ağabeyimin İnegöl’de ve İnegöl dışında iyiliklerinin dokunduğu binlerce insan vardır. Hah işte ben de onlardan biriyim ve bunu asla ödeyemem ama inkâr da edemem.

Halil ağabeyim için ben “İnegöl’ün reis-i cumhuru” derim her zaman. Halil ağabeyim nerede olursa olsun canım fedadır.

Hangi partiden aday olursa olsun hiç düşünmeden gelir İnegöl’e ikametgâhımı aldırır, onun partisine kayıt olur ve onun lehine oyumu kullanırım. Sadece ben değil tabii. Benim bütün ailem, bütün sülalem için geçerlidir bu durum.

Şimdi Halil ağabeyim olanca tecrübesiyle yeniden muhtar adayı olmuş. E tabi prosedür gereği böyle oluyor ama bana kalırsa Halil Ağabeyim ömrünün son nefesine kadar zaten Yenice Mahallesi’nin kesinlikle muhtarıdır.

Seçime filan bile gerek yok. Eğer karşısına bir aday çıkmış ise – ki demokrasinin gereği çıkabilir- ya Halil ağabeyimi tanımıyor ya da laf olsun diyedir adaylığı.

 Ama elbette Halil Peynirci ağabeyim de sıkılmış olabilir, biraz heyecan katmak isteyebilir seçimlere. Ama herkes gibi o da bilir ki sonuç değişmeyecek ve Yenice Mahallesini kadir kıymet bilen halkı yine Halil Peynirci lehine kullanacaktır oyunu.

“Yahu sen nasıl gazetecisin resmen hedef gösteriyorsun diyebilirsiniz?”. Deyin valla.

Yani çocukluğumdan bu yana neredeyse 45 yıldır hemen hemen her gün dükkânlarında oturup çay kahve içtiğim, sadece bana değil yedi düvele iyiliklerine tanık olduğum bir ağabeyimi, böyle bir konuda hedef göstermese idim mesleğim bana hesap sorardı.

Bunu tamamen ahde vefa olarak gördüğümden yazıyorum bu yazıyı ve diyorum ki benim muhtar adayım HALİL PEYNİRCİ.

Neden Halil Peynirci?

Binlerce madde yazabilirim ama bilenler zaten biliyor onu. Bilmeyenlere gelince lütfen gidip iki dakika oturun sohbet edin. Anlayacaksınız.

 

Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: