Alinur Aktaş İnegöl Belediye Başkanı iken röportaj yaptığımız bir zamanda bana ‘İnşallah bir gün siyasete g" /> Alinur Aktaş İnegöl Belediye Başkanı iken röportaj yaptığımız bir zamanda bana ‘İnşallah bir gün siyasete g" /> Alinur Aktaş İnegöl Belediye Başkanı iken röportaj yaptığımız bir zamanda bana ‘İnşallah bir gün siyasete g" /> Alinur Aktaş İnegöl Belediye Başkanı iken röportaj yaptığımız bir zamanda bana ‘İnşallah bir gün siyasete g">
Cem Taşkıner

SİYASET Mİ? ASLA

27 Mayıs 2018 / Pazar 16:03:40 | YAZARLAR | Cem Taşkıner

Alinur Aktaş İnegöl Belediye Başkanı iken röportaj yaptığımız bir zamanda bana ‘İnşallah bir gün siyasete girersen anlarsın’ diye bir cümle kurmuştu.

 

 O an tepkimi gösterip; ‘Allah muhafaza etsin’ demiştim.

 

Neden bunu dediğimi sorduğunda da; ‘İnsanlar genel anlamda beni sever. Neden bir kesim tarafından sevilmeyen, uzak durulan, hatta nefret edilen bir tip olayım ki’ cevabını vermiştim.

 

Siyasetin şu anki dilini, insanları ayrıştırmasını düşününce o duayı az bile etmişim. Bu nasıl bir öfke, nasıl bir kin, nefrettir anlamıyorum.

 

40 yıllık dostunu sırf farklı düşünüyor diye hain, şerefsiz, namussuz, vatanını satan, 5 para etmez adam diye yaftalıyorlar anlamıyorum.

 

Bu kadar mı kolay? Sosyal medya içler acısı zaten. Erdoğan’ın ardından gidenler şöyle, İnce’nin peşinden gidenler böyle, Akşener, Karamollaoğlu için ağza alınmayacak hakaret ve küfürler…

 

25 Haziran hadi bilemediniz 9 Temmuz sabahı yine yüz yüze bakacaksınız. Bakacaksınız da nasıl bakacaksınız?

 

Birileri seçim kazanacak yada kaybedecek diye siz en yakın dostunuzu, komşunuzu, aile bireylerinizi nasıl bu kadar çabuk kaybetmeye oynuyorsunuz?

 

Hiçbir yerde siyaset konuşamaz olduk. En ufak bir siyasi tartışma hainliklerle, ahlaksız, namussuzluklarla bitiyor.

 

Sokakta birine söyleseniz cinayet sebebi olacak sözler, siyasi tartışmalarda, sosyal medyada ulu orta rahatlıkla ifade ediliyor.

 

Ben açık açık söyleyeyim. 24 Haziran’da bir halt olmayacak.

 

Kim kazanırsa kazansın kim kaybederse kaybetsin bir şey değişmeyecek.

 

Bu seçim ne Çanakkale, ne de Kurtuluş Savaşı… Bu savaşları bu kadar yerlere düşürmeyin.

 

Sosyal medyadaki trollerin gazına gelmeyin.

 

 Biz 25 Haziran sabahı yine işimize gideceğiz. Yine dostlarımızla çay, kahve içeceğiz.

 

AK Partili, CHP’li, MHP’li, İYİ Parti’li, Saadetli birbirimizle alışveriş yapacağız. Hep birlikte en yakın dostumuzun cenazesini omuzlayacağız.

 

Bu dünya için değer mi diyen imama kafa sallayacağız.

 

Daha 1 ay var ve bu şiddetin, kinin, nefretin derecesi daha da artacak korkarım ki…

 

Allah sonumuzu hayır etsin. Başka diyecek bir şey yok sanırım.

 

Tüm Yorumları Göster (0)