Festivaller başlıyor

29 Haziran 2017 / Perşembe 20:05:47

Yaz aylarının gelmesi ile festival coşkusu da başlıyor. Önümüzdeki hafta İnegöl’de Kafkas, Posof ve Şavşatlılar Derneklerinin festivalleri gerçekleştirilecek. İnegöl Uluslararası Kültür Sanat Festivali ise 14 Temmuz’da başlayacak.

Bu yıl 30.su düzenlenecek olan İnegöl Uluslararası Kültür Sanat Festivali, halk oyunları gösterilerinin ön planda olacağı bir formatta gerçekleştirilecek. Altın Mobilya Halk Dansları Yarışması, İnegöl Gecesi’nin de yer alacağı festivalde 3 de konser icra edilecek. 

KAFKAS FESTİVALİ 7-9 TEMMUZ’DA

Bu yıl 14.sü düzenlenecek olan Uluslararası Kafkas Folklor Festivali, 7-8-9 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalin ilk iki gününde Kültür Park içerisindeki Açık Hava Gösteri Merkezi’nde, 3.gün ise Sulhiye Köyü’nde halk oyunları sahnelenecek.

ŞAVŞATLILAR PANCARCI ŞENLİĞİ

İnegöl Şavşatlılar Derneği’nin Pancarcı Festivali de 9 Temmuz’da. Geçtiğimiz yıl büyük bir organizasyonla Kocayayla’da gerçekleştirilen festival, bu yıl da aynı yerde yapılacak.

POSOFLULARIN SEYRANI

İnegöl Posoflular Derneği’nin 23.Seyran Şenlikleri de Kültür Park içerisinde gerçekleştirilecek. Kafkas ve Şavşatlıların şenliğinde olduğu gibi Seyran Şenliği de 9 Temmuz’da yapılacak. İnegöl, 9 Temmuz’da şenliğe doyacak.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

KÜLTÜR & SANATSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: