Gençler topluma kazandırıldı

06 Kasım 2018 / Salı 17:42:30

İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde, Denetimli Serbestlikte; "Suça sürüklenen çocukların eğitimi protokolü" kapsamında gençler topluma kazandırıldılar.

EĞİTİMDEN GEÇTİLER

İnegöl Adli Yargı Sınırlarında Denetimli Serbestlik kapsamına alınmış 15-29 yaş arası gençler ve suça sürüklenen çocukları suçtan uzaklaştırmak, topluma faydalı bireyleri haline getirmek ve meslek kazandırmak amacıyla İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı, İnegöl Kaymakamlığı ve İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası ile "Suça sürüklenen çocukların eğitimi protokolü" kapsamında 19 genç, topluma kazandırıldı.

19 GENÇ TOPLUMA KAZANDIRILDI

11 Temmuz 2018 tarihinde İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanlığı'nda imzalanan protokol kapsamında denetimli serbestlikten yararlanan 19 genç tespit edildi. İlk olarak Uzman Psikiyatrist Işıl Ateş Çöl ile görüşerek psikolojik rehabilitasyonu sağlanan gençlere eğitim seminerleri verildi. seminerlerini tamamlayan gençler, kendi isteklerine göre bir mobilya firmasında işe başladılar. Aylardır mobilya firmalarında çalışarak topluma kazandırılan gençler, hem çalışıyor hemde aldıkları maaşlarla kendilerine maddi katkı sağlıyorlar. İlki başarıyla tamamlanan projenin 2019 ve 2020 yılında da devam edeceği, toplamda 60 gencin topluma kazandırılmasının hedeflendiği öğrenildi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00