İnegöl’ün işsizlik sorunu yok

07 Aralık 2017 / Perşembe 17:58:24

Sanayi şehri İnegöl’ün işsizlik rakamları açıklandı. Kaymakam Ali Akça, ilçemizdeki işsizliğin %3’ün altında olduğunu bildirdi. Akça ayrıca İstihdam Seferberliğine İnegöl’ün önemli katkıda bulunduğunu ifade etti.

Kaymakam Ali Akça yaptığı açıklamada;

“Ülkemizdeki işsizlik oranı %10,2 Bursa genelinde ise işsizlik oranının %7,7 olduğu tespit edilmiş. İlçeler bazında işsizlik rakamlarıyla ilgili resmi anlamda yapılmış bir tespit yok ama biz İnegöl’deki işsizlik oranıyla alakalı çalışma yaptık. İnegöl’de işsizlik oranını %3’ün altında olduğunu söyleyebiliriz. Gerçekten gurur verici tablo.”

İŞSİZLİK SORUN DEĞİL

“İnegöl, hem kurumsal duruşu hem de firmalarımızın gösterdiği performansla gerçekten cennet gibi bir ilçe. İlçemiz açısından işsizlik bir problem ve sorun değil. Bedensel ve zihinsel çalışma yetersizliği bulunanların dışında İnegöl herkesin rahatlıkla iş bulabildiği bir ilçe.

MODEL EKONOMİK ŞEHİR

İnegöl’ün bu gıpta edilecek durumunun tesisinde devletimizin katkısı büyük. Ama devletimizin yanında işadamlarımız var. İnegöl üretim noktasında gerçekten model ekonomik şehir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile başlayan Milli İstihdam Seferberliği’ne İnegöl, büyük destek verdiğini de aktaran Akça, 2017 yılında başlayan İstihdam Seferberliği kapsamında 3 bin 930 kişinin işe yerleştirilerek istihdam sağlandığını söyledi.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

GÜNCELSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Gamze Eczanesi

Süleymaniye Mah. Park Cad .No :80

Telefon:711 2550

Nöbet Saati:18:30-08:30

Hülya Eczanesi

Osmaniye Mah. A.Akyollu Cad Dere Sok. No:35/A

Telefon:713 6625

Nöbet Saati:18:30-01:00