Kudüs için toplanıyoruz

07 Aralık 2017 / Perşembe 18:06:48

İnegöl İHH öncülüğünde STK’lar, Amerika’nın skandal Kudüs kararını protesto etmek için İshakpaşa Cami avlusunda Cuma namazının ardından toplanacak.

İnegöl İHH Başkanı İlhan Tatlı, yaptığı basın açıklamasında;

“Amerika ve İsrail’in Kudüs’ü başkent ilan etti. Bizim sessizliğimiz Mescid’i Aksa’nın yıkılması demektir. Bizim sessizliğimiz Kudüs’ün kaybedilmesi demektir. Bizim sessizliğimiz Filistinli çocukların öldürülmesi demektir. Bizim sessizliğimiz Filistinli kadınların yerlerde sürüklenmesi demektir. Buna karşı koymak zorundayız.”

CUMA NAMAZINDA İSHAKPAŞA’DAYIZ

“İshakpaşa camisinde Cuma namazından sonra basın açıklaması yapılıp dua için kıyama duracağız. 10 Aralık Pazar günü ise saat 14.00’te İnegöl Belediyesi önünde toplanıp heykel önüne kadar yürüyüş yapacağız. Kadın erkek çoluk çocuk olarak herkesi bekliyoruz.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

Tüm halkımızı davet ediyoruz. Herkes protestolara katılsın. Herkes Mescid’i Aksa’nın yanında olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi Kudüs bizi kırmızıçizgimizdir.”

TARAFIMIZI ORTAYA KOYALIM

“Türkiye devleti, mutlaka büyükelçiyi ve konsolosu geri göndermelidir. Çünkü Mescid’i Aksa’ya yapılan saldırıya devletler nezdinde karşılık vermezsek yarın Kudüs’ün kaybedilmesinden sonra artık her şeyi kaybetmiş oluruz ve gecikmiş olur. Onun için bütün Sivil Toplum Kuruluşları, siyasi partiler, devlet ve hükümet elbirliği ile Mescid’i Aksa’nın yanında olduğumuzu göstermek mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

GÜNCELSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00