Kur’an-ı tek sayfaya sığdırdılar

08 Aralık 2016 / Perşembe 17:27:16

6666 ayet, 114 süre, her biri 20 sayfadan oluşan toplam 30 cüzü bulunan 600 sayfalık Kuran-ı Kerim’i, tek bir sayfaya sığdırdılar. Tek sayfaya sığdırılmış Kur’an-ı Kerim, 120 santimetre genişliğinde, 80 santimetre yüksekliğinde.

İnegöl’de hat sanatları üzerine faaliyet gösteren Yapıcı Sanat Merkezi’nde sergilenmekte olan tek sayfalık kuranı kerim, vatandaşların dikkatini çekiyor.

TOPLAM 340 SATIR

İş yeri sahibi Ali Kemal Yapıcı, tek sayfalık Kuran-ı Kerim’in toplam 340 satırdan oluştuğunu belirterek,

“Aşağı yukarı 1,5 aylık bir çaba sonunda tasarımı hazırladık ve bu şekilde sunduk. Harflerin büyüklüğü ortalama 1 mm kadar. Her satırda 2 sayfa var. Tek sayfaya sığdırdığımız Kur’an-ı Kerim, 120 santimetre genişliğinde, 80 santimetre yüksekliğinde” dedi.

Tek sayfalık Kur’an-ı Kerim’in pek bulunmadığını ifade eden Yapıcı “Ortak bir düşüncemizdi. Kur’an-ı Kerim’in tek sayfa olduğu tablolar piyasada çok fazla bulunmuyor. İstedik ki insanlar böyle güzel bir şey görsünler” dedi.

3 AYDA TAMAMLANDI

Yunus Şimşek ise:

 “Ali Kemal arkadaşımla bir akşam otururken bir arkadaşımıza hediye yapacaktık. Değişik bir şey yapalım dedik. İlk bir iki hafta baya bir zorluk çektik, yaklaşık 1,5-2 ay tasarımı sürdü. Daha sonra ayetlerin sırasını sayfaların sırasını tekrar kontrol ettik. Bu da bizim 1 ay kadar zamanımızı aldı. Rabbimiz imkân verdi ve bu hale getirebildik” dedi.

Tek sayfalık Kuran-ı Kerim’in okunabilir olduğunu söyleyen Şimşek:

 “Güzel bir manevi bir hediye olabilir. Kuran-ı Kerim’in okuna birliği var. Yaklaştık rahatça okuyabiliyoruz. Okumak isteyen birisi karşısına geçip rahatlıkla okuyabilir” diye konuştu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

İNANÇSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: