Şehitlerin adını kullanıyorlar

13 Şubat 2018 / Salı 18:13:41

Son günlerde İnegöl’de, terör mağdurları adına toplanan yardımlar hakkında gazi Yavuz Demirkol, açıklama yaptı. Demirkol, “Gazi ve şehit kelimesinin kullanılarak yardım toplanmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

Şehit ailesi ve gaziler adına açıklama yapan gazi Yavuz Demirkol, İnegöllülerin gazi ve şehit ismi kullanılarak toplanan yardımlara itimat etmemeleri gerektiğini belirterek,

“İnegöl’de ‘Bursa Terör Mağdurları Yardım ve Dayanışma Derneği’ adı altında yardımlar toplandığını duyduk.

Gazete ve dergi satarak gazi ve şehit ailelerine yardım toplamak için İnegöl’de ev ev dolaşarak yardım topluyorlar. Bu yardımların ne için toplandığını bilmiyoruz.”

BİRÇOK İHBAR VAR

“Emniyete bu konuyla ilgili birçok ihbar gittiğini öğrendik. İncelemeler sonucunda derneğin yasal bir dernek olduğu öğrenildi.

Ancak biz İnegöl’de ki şehit ve gazi aileleri olarak bu şekilde yardım toplanmasının uygun olmadığını, bu şekilde toplanan yardımların hiçbir gazi ve şehidin yarasına yardımcı olamayacağının kanaatine vardık.”

DOĞRU BULMUYORUZ

“İnegöl’de gazi ve şehit kelimesinin kullanılarak yardım toplanmasını doğru bulmuyoruz. İnegöllü vatandaşlarımızı da bu tür yardımlar yapmamaları konusunda uyarıyoruz.” diye konuştu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00