Kaçan 2 puana yanıyoruz

13 Ocak 2020 / Pazartesi 10:05:58 | SPOR |

Kırklarelispor ile 2-2 berabere kalan İnegölspor’da kaçan 2 puanın üzüntüsü yaşanıyor. Maç sonrası Başkan Münür Kanar, Teknik Direktör Murat Yoldaş ve golcü oyuncu Raif Demir, açıklamalarda bulundu.

2-2 berabere kalınan Kırklareli maçı sonrası açıklamalarda bulunan İnegölspor Başkanı Münür Kanar; “Kendi sahamızda bu maçı 3 puan ile kapatmak istiyorduk.  Bizim için zor bir maç olacağını biliyorduk.  Biz müsabakayı tek kale oynadık galibiyeti getirecek golü bulamadık. Penaltı pozisyonunda penaltıyı Niyazi atacakken aralarında tartışma çıktı Tayfun ben kullanacağım dedi. Golü atsaydık 3 puanı alacak taraf biz olacaktık. Korkulacak bir şey yok futbolda bunlar var. Önümüzde zorlu bir Çorum maçı var, bu maç bizim için 6 puanlık bir maçtı hayırlısı diyorum. Kimse tereddüt etmesin. Daha öncede söylemiştim mali konular ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Şuan 28 puandayız düşme potasından kurtulduk önümüzde çok maçlar var endişe etmeyin. Bunlar futbolda olacak şeyler önümüzdeki maçlara bakıp telafisini edeceğiz.”dedi.

TRANSFER SEZON SONU
Transferde acele etmek istemediklerini vurgulayan İnegölspor Başkanı Münür Kanar “Şuan talip olduğumuz topçular var ama sezon sonunu bekliyoruz acele etmek istemiyoruz bizim için mali bütçe önemli.  İçerde mali bütçeyi toparlamadığın sürece dışardan ekstra bir topçu getirdiğin zaman sıkıntı olur. Bunun için çalışma yapıyoruz. Mülki amirlerimiz bir çalışma yapıyor bir santrafor almak istiyoruz. “ifadelerini kullandı.

İNŞALLAH GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLARLAR
Gerekli desteğin sağlanması ümidini yineleyen İnegölspor Başkanı Münür Kanar “Mülki amirlerimiz gereken desteği vereceğiz dediler. Belediye başkanımız, İTSO başkanımıza bir liste verdi.  O listeyi ben bilmiyorum hangi firmalar olduğunu bilmiyorum. Bu çalışmalar neticesinde inşallah gereken desteği sağlarlar bizde yolumuza devam ederiz.” Dedi.

ÇORUM MAÇI İLE TELAFİ EDECEĞİZ
Golcü oyuncu Raif Demir ise devre arasının kendisi için iyi geçtiğini belirten “Devre arası benim için çok iyi geçti, yavaş yavaş oynamaya başlıyorum. Bugünkü maçta elimizden gelen fırsatları değerlendiremedik. Kötü bir gol yedik ve maç berabere bitti. Haftaya Çorum maçını kazanarak telafi edeceğiz. ” diye konuştu.

MÜCADELEMİZİ BIRAKMAYACAĞIZ
Sahada yapılan mücadele için futbolcuları tebrik eden İnegölspor Teknik Direktörü Murat Yoldaş ise “İkinci yarının ilk maçı böyle maçlar zorlu olur. Karşımızda mücadele eden bir rakip vardı. İstediğimiz oyunu oynayamadık istediğimiz şeyleri yapamadık yine de sahada yapılan mücadeleyi tebrik ediyorum.  Kazansaydık tabiki çok daha güzel olacaktı.  Zorlu bir süreç tekrardan başlıyor mücadelemizi bırakmayacağız yolumuza devam edeceğiz.  Böyle şeyler yaşayabiliriz çok doğaldır.  Önemli olan mücadele ve reaksiyondur.”  Dedi.

3-4 OLMA ŞANSI VARDI
Kaçırılan penaltı pozisyonu hakkında da konuşan Yoldaş “Penaltı pozisyonu için 2-3 arkadaşımıza söylüyoruz hangisi daha iyi hissederse atsın diye. Demek ki Tayfun kendisini iyi hissetti. Futbolda bunlar var. Maçta belli bölümlerde 3-4 olma şansı vardı bu fırsatı teptik. 2 hafta deplasmanda oynayacağız.  Bu maçları kayıpsız geçmek istiyoruz.   ”ifadelerini kullandı

TRANSFER TAHTAMIZ KAPALI
Transfer yasaklarının olduğunu ifade eden Teknik Direktör Murat Yoldaş “Daha öncede söyledim alternatifli bir kadronun olması iyi olurdu.  Şuan bunu konuşmak yanlış zaten tahtamız kapalı yapacağımız her hangi bir şey yok. Elimizdeki oyuncular ile yola devam edeceğiz onları da kırmadan emeğine mücadelesini göz ardı etmeden işimizi yapacağız. Tahtamız kapalı bunun için yapabileceğimiz bir şey yok. Devre arasında gelecek topçunun çok fazla katkı vereceğine de inanmıyorum.” Dedi.

  Sıradaki Haber: Harikasın çocuk
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)